Amazon Türkiye İçin Ücretsiz Kargo İmkanı Sunuyor

Merve Öziş

09.11.2016 Haber

Ünlü alışveriş sitesi Amazon Türkiye için ücretsiz kargo imkanı sunacağını açıklayarak Türk müşterilerine iyi bir haber verdi. Belirli bir fiyat geçildiği takdirde artık kargolar ücretsiz olacak. işte detaylar!

Dün çıkan haberlerde de yer aldığı üzere amazon.com.tr adresi amazon.de adresine otomatik bir şekilde yönlendirilmeye başladı. Bu da Amazon Türkiye hizmetlerinin Almanya üzerinden verilmesi ve kargoların da ücretsiz olması anlamına geliyor. Amazon’un Türk kullanıcılarına da bu yeni dönem ile ilgili bir mail geldi. Bu mailde ücretsiz kargo uygulamasının detayları gün yüzüne çıkmış oldu.

Amazon Türkiye hizmetlerinde 49 Euro üzerine ücretsiz kargo

Amazon.de adresi üzerinden alışveriş yapacak olan Türk kullanıcılar 49 Euro üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo özelliğinden yararlanabilecek. Haberin çıktığı tarihteki güncel Euro değerine göre toplam olarak 174 TL ve üzerindeki alışverişlerde herhangi bir kargo ücreti ödenmeyecek. Bu şekilde özellikle yurt dışından yapılan alışverişlerin önündeki en büyük engel olan kargo ücreti bu şekilde alışacak gibi görünüyor.

Amazon Türkçe desteği de sunacak!

Amazon.de adresi üzerindeki dil seçenekleri arasından Türkçe dilini de seçmeniz artık mümkün olacak. Şu an için her sayfa Türkçe dilinde karşınıza çıkmayabilir ancak hesabım gibi birçok bölümde Türkçe dil seçeneği aktif bir biçimde kullanılabiliyor. Türk kullanıcıların Amazon üzerinden ihtiyacı olan ürünleri toplu şekilde ve kargo ödemeden satın alması bakalım ülkemizdeki e-ticaret sektörünü ne yönde etkileyecek ve kullanıcıların Amazon’a olan eğilimi artacak mı?

Amazon Türkiye İçin Ücretsiz Kargo İmkanı Sunuyor Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?