BTK, Samsung Galaxy Note 7 İçin Açıklamada Bulundu

Hatice Tan

06.09.2016 Haber

BTK, tüm dünyada büyük yankı uyandıran Galaxy Note 7’nin bataryasından kaynaklı önemli sorunla ilgili Türkiye’de olumsuz bir vakanın olmadığını resmi olarak bildirdi.

Samsung Galaxy Note 7

Dört gün önce yayınladığımız ‘Galaxy Note 7 Geri Çekiliyor’ isimli başlıktan duyurduğumuz batarya sorunu için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bugün resmi olarak açıklamada bulundu. BTK yetkilileri, patlamaya sebep olan Note 7’nin ülkemizde bir olumsuzluk yaratmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz ay satışa sunulan Samsung Galaxy Note 7‘de kullanılan cihaz pili, yurt dışı kullanıcıların tabiri caizse elinde patladı. Galaxy Note 7’nin 2,5 milyondan fazla satış yapmasının ardından batarya skandalı tüm kullanıcıları tedirgin etti. Batarya kaynaklı sorundan dolayı 24 kullanıcıdan şikayet alan Samsung, sattığı ürünlerin tümünü mü yoksa sorunlu olan serileri mi değiştireceği hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Satın Alan Kullanıcılar İade Edebilecek

Konuyla ilgili incelemenin devam ettiği bildirilen açıklamada, “Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının ülkemizdeki kullanıcılarına 3 Eylül 2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisiyle değişim seçeneklerini uygulayacaktır.” ifadesine yer verildi.

BTK, Samsung Galaxy Note 7 İçin Açıklamada Bulundu Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?