Galaxy Note 7 Geri Çekiliyor!

Merve Öziş

02.09.2016 Haber

Bazı Galaxy Note 7 modellerinin patlama haberleri üzerine Samsung cihazları geri çektiğini açıkladı. Büyük bir ihtimalle Note 7 satın alan kullanıcılara yeni modeller verilecek. İşte tüm detaylar!

galaxy-note-7

Geçtiğimiz günlerde gündemi ciddi anlamda meşgul eden Galaxy Note 7 modellerinin patlama haberleri sonrasında Samsung, yaptığı resmi açıklama ile cihazlarını geri çağırdığını söyledi. Yaklaşık olarak bir ay önce resmi olarak satışa sunulan Note 7, her ne kadar büyük bir beğeni ile karşılaşmış olsa da bazı modellerde batarya problemi olduğuna dair bazı haberler ortaya çıkmıştı.

Galaxy Note 7 satışları duruyor, cihazlar geri çağrılıyor!

Konuyu detaylı bir şekilde araştırdığını belirten Samsung, bugün resmi bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya gçre firma 24 cihaz ile ilgili böyle bir rapor aldığını ve kullanıcıların yararı için de Galaxy Note 7 satışlarını tamamen durdurduğunu açıkladı. Ayrıca firma bugüne kadar satılan cihazlarını da geri çağırıyor.

galaxy-note-7-

Bugünden itibaren ABD operatör partnerleri ile iletişime geçtiğini söyleyen Samsung’un, diğer bölgelerde nasıl bir yol izleyeceğini henüz bilemiyoruz. Daha önce firmanın aktardığı bilgilere göre tam 2.5 milyon Note 7 satışı yapılmıştı. Ancak bahsi geçen bu sorun tüm Note 7 modellerini mi kapsıyor yoksa yalnızca bazı modelleri mi ilgilendiriyor henüz bilemiyoruz. Yakın bir zamanda firmanın daha detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.

Samsung gibi büyük bir teknoloji firmasının ürünlerinde böyle bir sorun yaşanmış olması elbette kullanıcıları ciddi anlamda korkuttu ancak firma bu problemleri çözmek adına hızlı hareket ediyor ve var gücüyle de çalışıyor. Bakalım bu durum Note 7 satışlarını nasıl etkileyecek?

Galaxy Note 7 Geri Çekiliyor! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?