Google Chrome Dişli Bir Rakiple Karşı Karşıya

Merve Öziş

22.10.2016 Haber

Tarayıcılar arasında gelişmiş özellikleri ile öne çıkan Maxthon, yepyeni versiyonu MX5 ile sonbahar aylarında kullanıma sunuluyor. Bu da Google Chrome ve Firefox tarayıcıları için güçlü dişli bir rakip anlamına geliyor. İşte tüm detaylar!

maxthon

Çıkış yaptığı tarihte birçok tarayıcının üzerinde özellikler taşıyan Maxthon bulut tarayıcısı yenilenerek geri dönüyor. Çinli firma Maxthon’un yenilenmiş tarayıcısı yepyeni özellikleri ile Google Chrome ve Firefox’u ciddi anlamda zorlayacak gibi görünüyor. Maxthon’un tarayıcılar arasında en fazla öne çıkan farkı bulut sistemi ile entegre ediliyor olmasıydı. Bu tarayıcının cihazlar arasındaki senkronizasyonu da ciddi anlamda gelişmiş düzeydeydi. Yeni sürüm ile birlikte mevcut özellikler gelişmiş ve yeni özellikler de eklenmiş.

Google Chrome ve Firefox ile yarışacak Maxthon’ın geliştirilen özellikleri

Geliştirilmiş özelliklerden bir tanesi Passkeeper. Neredeyse tüm tarayıcılarda yer alan şifre senkronizasyonu özelliğinin gelişmiş hali olan Passkeeper sayesinde şifrelerinize notlar atamanız ve düzenleme yapmanız mümkün. Çok daha gelişmiş bir güvenlik sistemi ile korunmakta olan Passkeeper’da şifrelerinizi bile şifrelemeniz mümkün hale geliyor. Aynı zamanda tek kullanımlık şifreler oluşturarak cihazınızı daha iyi bir şekilde koruyabilirsiniz.

Bazen bir şeyler indirme amacı ile garip sitelere girmek zorunda kalabiliyor ve indireceğimiz dosya için de üye olmamız şart koşulabiliyor. Uumail ise son derece hızlı bir şekilde sahte bir e-mail hesabı almamızı ve bu hesabı yönetmemizi sağlıyor. Giriş yaptığımız bu gibi siteler üzerinde otomatik olarak söz konusu sahte e-mail adresimiz devreye giriyor.

maxthon-mx5

Tarayıcılarda bulunan sık kullanılanlar bölümünün fazlasıyla gelişmiş hali olan Infobox, web siteleri ayrı kategorilere koyarak notlar ekleyebilmemize olanak tanıyor. Bu gelişmiş özellik sayesinde ekstra bir not uygulaması kullanma gereksiniminden de kurtulmuş oluyoruz. Yani istediğimiz her an çevrimdışı olarak not tutabiliyor ve tüm notları diğer cihazlarımız ile senkronize edebiliyoruz. Kısacası Infobox özelliği, bir not uygulamasının sık kullanılanlar ile birleştirilmiş hali diyebiliriz.

Google Chrome ve Firefox için ciddi bir rakip olabilecek Maxthon MX5 şimdiden gündemde büyük bir yer edinmiş durumda. Gelişmiş özellikleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran bu tarayıcı bakalım kullanıcılardan tam not alabilecek mi ya da Chrome ve Firefox ile bir yarış içerisine girebilecek mi?

Google Chrome Dişli Bir Rakiple Karşı Karşıya Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?