Google Flights ile En Ucuz Uçak Biletine Sahip Olun!

Seyahat aramalarında da kullanıcılara kolayca bilet sunmalarını sağlayan Google Flights güncellendi.

Basic RGB
Google Flights’ın son güncellemesine diğerlerinden farklı olarak mobil uygulamaya yönelik olduğu söylenebilir. Ancak yapılan yenilik sayesinde uçuş fiyatlarının yanı sıra artık en ucuz uçak biletini görüntülemek de mümkün oluyor.
Fiyat bildirimi özelliği sayesinde kullanıcının seçmiş olduğu uçuş için Google, proaktif şekilde seçilen uçuş için bahsedilen fiyatın geçerlilik tarihini ve biletin incelendiği anda alındığında ne kadar tasarruf edeceğini bildiriyor. Bunun yanı sıra uçuş seçimi yapmadan ve rota belirlemeden araştırma yapılıyorsa, Google bu konuda da yardımcı oluyor. İstenilen rota için en uygun fiyatı listelenen mini ipucu kartları sayesinde incelemek son derece basit oluyor. Bu ipuçlarında alternatif günler ve havalimanları da bulunuyor.

google-flights
Kullanıcı kendisine en uygun ipucu kartını seçerek işleme devam ettiğinde aynı zamanda uçuş fiyatlarının muhtemelen yükseleceği tarihi de gösteriyor. Google Flights, seyahat planlamasına yardımcı olurken kullanıcının önerilen uçuşları takip etmesini ve böylece uçuş fiyatlarında artış beklendiği takdirde bundan hemen haberdar olmasını sağlıyor. Uygulama esnasında olmasa bile, Google bunu kullanıcıya mail atarak gerçekleştiriyor. Uçuş fiyatı her ne kadar yükselirse yükselsin, kullanıcının ilgilendiği uçuş olmasından ötürü Google bilgilendirmeye devam ediyor.

Google Otel Arama

Google Flights uygulamasının yanı sıra otel aramalarını da güncelleyen Google, sezon fiyatlarını baz alarak, ortalamadan daha uygun fiyatlı teklifleri kullanıcılarına sunuyor. Elbette Google’ın kullandığı bu verilerin geçmiş veriler olmasından ötürü küçük hatalarda ve aksama payını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Google Flights’ın kullanılabilir olduğu tüm ülkeler için, birkaç hafta sonra yeni güncellemesinin devreye alınacağı biliniyor.

Google Flights ile En Ucuz Uçak Biletine Sahip Olun! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?