Microsoft Linkedin’i Satın Aldı!

Merve Öziş

13.06.2016 Haber

Microsoft, iş dünyasının sosyal medyası olarak bilinen Linkedin’i satın aldı. İşte tüm detaylar!

microsoft

2003 yılının mayıs ayında kurulmuş olan ve aralarında Türkçe’nin de yer aldığı 20 dilde hizmet veren Linkedin, 13 senelik geçmiş ile iş dünyası insanlarının sektörde yer alan diğer insanlar ile iletişim kurmasını sağlıyor. Bu nedenle de Linkedin kurumsal dünyanın sosyal medyası olarak adlandırılıyor. Bunun yanı sıra kişiler arasında bilgi alışverişi yapmayı ve kurumsal haberlere erişimi hedefleyen ünlü sosyal ağ Linkedin, iş dünyasını şaşkına çeviren ani bir karar ile Microsoft tarafından satın alındı.

Microsof Linkedin için 26.2 milyar dolar ödedi!

Yapılan resmi açıklamalar doğrultusunda Microsoft hisse başı 196 dolar olmak üzere toplamda 26 milyar dolarlık bir ödeme yaptı ve böylece Linkedin’i bünyesine katmış oldu. günümüzde toplam 433 milyon kullanıcıya sahip olan Linkedin, her ay yaklaşık 105 milyon kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor.

Bu ani karar hususunda açıklama yapan Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, Linkedin’in CEO’su olan Jeff Weiner’in görevine devame deceğini ifade etti. Ünlü firmanın bu hamleyi yapmasındaki neden ise Linkedin’in son bir yılda kaydetmiş olduğu büyüme oranları olarak gösteriliyor. Zira Linkedin sosyal ağı, geçen yıla oranla % 34 oranında büyüdü ve aylık 45 milyon üye sayfası gösterimine de rahat bir şekilde ulaştı. Bunların yanı sıra Linkedin üzerinde yer alan iş ilanları da % 101 gibi son derece yüksek bir oranda artış gösterdi ve 7 milyon seviyesine ulaştı.

Microsoft’un geçirdiği zor dönem sonrasında böyle hamleler yapması elbette pes etmediğini gösteriyor. Bakalım Linkedin’i satın alması gerçekten de iyi bir hamle olacak mı?

Microsoft Linkedin’i Satın Aldı! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?