Türkiye’de Galaxy Note 7 Modelleri İade Edilmiyor!

Merve Öziş

03.10.2016 Haber

Türk kullanıcıların büyük bir kısmı pillerinde patlama riski olan Galaxy Note 7 modellerini iade etmedi. Cihazlarını firmaya geri gönderen Note 7 kullanıcılarının sayısı ile son derece az. İşte detaylar!

galaxy-note-7

Teknoloji devi Samsung yepyeni amiral gemisi Galaxy Note 7’de yaşanan patlama sorunu ile gündemde büyük bir yer edinmişti ve ciddi anlamda da tepki çekmişti. Bunun üzerine dünya çapında kullanıcıların telefonlarını geri almaya başlayan firma hatasını telafi etmek adına durmak bilmeden çalışıyor.

Güney Koreli yetkililerin yapmış olduğu açıklamalara göre dünya çapında satılmış olan 2.4 milyon Note 7 modelinin yaklaşık olarak % 80’lik kısmı iade kapsamına alınmış halde. Kullanıcılar arızalı durumda olan Note 7 modellerini Samsung satış ve servis noktalarına vererek kısa denilebilecek bir süre içerisinde yeni cihazlarına kavuşuyor. Avrupa için yeni cihazların dağıtımının başlayacağı tarih de 28 Ekim olarak belirlenmiş durumda.

Türk kullanıcılar patlama riski taşıyan Galaxy Note 7 modellerini umursamadı!

Arızalı durumda olan Galaxy Note 7 modellerinin değişim programına alınma işlemi Türkiye’de de hızla devam ediyor. ancak Türkiye’de Note 7 sahibi olan kişilerin yalnızca % 10’luk bir kısmı cihazlarını Samsung Türkiye servisine teslim etmiş durumda. Yetkililer ülkemizde satılmış olan Note 7 cihazların kullanıcılara bütün görsel ve sosyal iletişim kanallarından paylaşımlar yaparak bilgilendirmede bulunulduğunu bildirdi ve geri dönüşlerin de düşük oranda olması nedeni ile oldukça üzgün olduklarını dile getirdi.

Samsung Türkiye’de yapılan diğer bir açıklamaya göre de değişim süreci oldukça hızlı bir şekilde devam ediyor ve zaman kaybının en aza indirgendiğinin altı çiziliyor. Ayrıca bütün yetkili Samsung satış noktalarında ya da servis noktalarında söz konusu değişimler yapılabiliyor. Yani aslında değişim süreci son derece kolay ve zahmetsiz.

Şu anda Türkiye’de yeni cihazların gönderileceği tarih tam olarak netleşmiş durumda değil ancak tahmini olarak cihazların dağıtımı Avrupa ile eş zamanlı bir şekilde ilerleyecek. Ülkemizde geri dönüşlerin sayısı son derece az ancak sağlık ve can güvenliği açısından tehdit unsuru olan Galaxy Note 7 modellerinin mutlaka geri gönderilmesi gerekiyor. Eğer sizler de bu kullanıcılardan biriyseniz bu uyarıyı dikkate almanızda fayda var.

Türkiye’de Galaxy Note 7 Modelleri İade Edilmiyor! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?