Karşınızda 39 Dolarlık Android Telefon!

Miami merkezli bir kuruluş olan BLU, şarjı her ne kadar 3 gün dayanıyor olsa da diğer özellikleri son derece düşük düzeyde olan ve 39 dolar değerindeki Android telefon ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte detaylar!

energy-jr

72 saat boyunca şarjı tükenmeyen akıllı telefon sloganı ile BLU firması tarafından tanıtılmış olan Energy JR adı verilen telefon birkaç hafta içerisinde raflardaki yerini alacak. Tek bir şarj ile tam tamına 3 gün boyunca kullanım imkanının sunulduğu bu Android telefon bataryası ile yüzleri güldürüyor olsa da kalan diğer tüm özellikleri ile ne yazık ki büyük bir şok yaşatmış durumda. Aslında telefonun ismine bakacak olursak; Energy kısmı telefonun 3000 mAh kapasiteli ve adından ciddi anlamda bahsettirmiş olan bataryasına, JR kısmı da telefonun daha çok küçük yaştaki kişilere yönelik olduğuna dikkat çekilmek istenmiş. Ancak böylesine güçlü bir bataryaya sahip olan telefonun özelliklerinin bu kadar düşük olması içler acısı diyebiliriz.

4 inç boyutunda 480 x 800 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan Energy JR, 512 MB dahili hafızaya sahip ancak cihazda microSD girişi mevcut olduğu için bu alanın artırılması mümkün. Bunun yanı sıra cihazda 256 MB RAM özelliği de barınıyor. Android 4.4 KitKat işlerim sistemi ile çalışan bu Android telefon ne yazık ki 3G ve 4G bağlantı alternatiflerine de sahip değil. Tahminlere göre bu telefon aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştıramayacak, çalıştırsa bile uzun süre kendine gelemeyecek gibi görünüyor.

blu-energy-jr

Energy JR’da işlemci olarak MediaTek 4 çekirdekli MT6571 çözümü tercih edilmiş. Çift SIM kart desteğine de sahip olan cihazın ön kamerası VGA iken arka kamerası da 3.2 MP çözünürlüğünde. Ayrıca cihazın arka kamerası LED flaş desteğini de kullanıcılara sunuyor.

Şu anda Amazon’da görüşmeye başlanmış olan cihazın 2 ila 4 hafta içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor. Elbette özelliklere bakıldığında bu Android telefon satın almak için pek de iyi bir seçim değil ancak daha önce de söylediğimiz gibi küçük yaştaki çocuklar için ideal bir seçim olabilir. Özellikle fiyatına bakacak olursak zaten bu cihazdan pek fazla bir şey beklenmemesi gerektiğini görebiliriz.

Karşınızda 39 Dolarlık Android Telefon! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?