Süper Dayanıklı Tablet Toughpad

Dayanıklılığı ve kalitesiyle öne çıkan ürünleri ile tanınmış olan Panasonic, 10.1 inç büyüklüğündeki yeni tablet tanıtımını yaptı. İşte süper dayanıklı tabletin detaylarıyla teknik ve kullanım özellikleri…

panasonic tablet

Barselona’da gerçekleştirilen Panasonic Automative Innovation Summit isimli etkinlik kapsamında yeni teknolojiler ve ürünler tartışıldı ve en yeni ürünlerin tanıtımları gerçekleştirildi. Güçlü ve dayanıklı yapısıyla dikkat çeken Panasonic tablet, özellikle otomotiv showroom ve atölyelerinde kullanılmak üzere en ideal ürünlerden biri olarak dikkatleri üzerine topladı.

Panasonic Toughpad FZ-A2 dayanıklılığının yanı sıra esnek kurumsal kişiselleştirme özelliği gibi üstün performans sunan yapısıyla perakende, eğlence ve turizm sektörlerindeki profesyonel kişiler için sipariş alma ya da satış noktası gibi süreçlerde hız ve kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda mobil çalışanlar için de kurum için kritik belgelere sahadan her an erişme ihtiyacı duymaları halinde en iyi yardımcıları haline geliyor.

panasonic tablet toughpad

Toughpad FZ-A2 teknik özellikleri şu şekilde:

 • Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi,
 • 4 GB RAM,
 • 32 GB eMMC özelliğine sahip Intel AtomTM x5-Z8550 dört çekirdekli işlemci,
 • 880 gram ağırlık, 16,4 mm kalınlıkla fansız tasarım,
 • Enterprise Security ile desteklenen işletim sistemi,
 • 1920 x 1200 çözünürlükte ekran,
 • USB 3.0 Type A, USB 3.1 Type C OTG, Micro SD, HDMI, GPS,
 • Opsiyonel akıllı kart ve 2D barkod okuyucu,
 • WLAN 802.11ac Intel Dual Band Wireless AC 8260 teknolojisi,
 • Bluetooth v4.2 teknolojisi,
 • 8 MP flaşlı arka kamera,
 • Full HD ön kamera.

Bir önceki Panasonic FZ-A1 halefi olarak daha güçlü ve en son sürüm özelliklere sahip olan FZ-A2 modeli iç ve dış mekânda netlik açısından fark yaratan kalitede kamera özelliklerine de sahip. 1920 x 1200 çözünürlükte yüksek görünürlük seviyesine sahip olarak hem iş hem de dış mekânda net görüntü yakalamayı başarıyor.

panasonic toughpad

Üstelik yağmur altında bile, 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran kolaylıkla yönetilebiliyor, hatta eldivenle kullanırken ya da imza atma gibi hassasiyet gerektiren durumlar karşısında elektronik kalemle beraber kullanılabiliyor. Kurumsal alanlar için farklı iş gereksinimlerine de cevap verebilen çeşitli arayüz ve bağlantı özelliklerinden Android cihazlar arasında dosya aktarma ve kopyalamayı kolaylaştıran USB On The Go işlevselliğini destekliyor. Bağlantı kurmak için fiziksel yerin önemi olmadan kullanılabilmesi için tasarlanan Toughpad FZ-A2 bluetooth özelliğiyle de son derece hızlı bir şekilde veri aktarımı gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Panasonic Toughpad FZ-A2 tabletinde, Google Android for Work özelliği sayesinde kullanıcıların daha kolay yönetebilmeleri adına iş ve kişisel profil ayrım imkanı sunuyor. Bilişim teknolojileri alanında çalışan yöneticiler için kurumsal güvenlik seviyesi ve esneklik sunan Google AndroidTM for work kullanıcıları da kişisel veri ve uygulamaların özel erişim sağlayabiliyor. Sahip olduğu Google AndroidTM for Work sayesinde, tablet kullanıcıları kişisel bilgiler, takvim, e-posta ya da günlük görevler için gereken üretkenlik araçlarını da kullanım imkânı sunuyor.

panasonic toughpad tABlet

Toughpad FZ-A2 tableti, özellikle vardiyalı çalışmalar için son derece pratik olan kullanıcı tarafından çıkarılabilen ve de dokuz saate kadar cihazın çalışmasını sağlayan pil özelliğine sahip olduğu gibi, opsiyonel çalışma durumunda gün boyunca devam eden kullanım için de çıkarılabilen pil özelliği sunuyor.

Kullanılacağı alanlar düşünüldüğünde, sahada belgeleme için yapılacak çekimler ya da video konferanslar için 8 megapiksellik flaşlı arka kamerası ve Full HD ön kameraya sahip olan Panasonic Toughpad FZ-A2 aynı zamanda ses tanıma yazılımına ve video konferansa dahili yönelimsel sıralı mikrofon sayesinde uyumlu olarak çalışabiliyor.

-10 ve +50 derecelik sıcaklık aralıklarında çalışabilen, suya, toza ve darbeye karşı dayanıklı üretilen tablet, zorlu iş koşullarında kullanıma en elverişli haliyle kullanıcılara sunuluyor. Cihaz konfigürasyonuna göre değişkenlik göstererek, iki tane opsiyonel araç yuvasıyla genişletilmiş ve ince versiyon da sunabiliyor.

Panasonic’in birbirinden güçlü özelliklerle tasarlanmış olan yeni tableti Toughpad FZ-A2, temmuz ayında raflarda yerini alacak.

Süper Dayanıklı Tablet Toughpad Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!
VivoBook Flip TP301UJ İncelemesi ve Teknik Özellikleri

VivoBook Flip TP301UJ İncelemesi ve Teknik Özellikleri

3 sene önce Öykü Çağ paylaştı
Yeni Asus Üyesi: Transformer Book T101

Yeni Asus Üyesi: Transformer Book T101

3 sene önce Öykü Çağ paylaştı
Hesaplı ve Kaliteli Lenovo Yoga 500

Hesaplı ve Kaliteli Lenovo Yoga 500

3 sene önce Öykü Çağ paylaştı