Huawei, 100 milyon satış yaparak rakiplerine yaklaştı!

Okan Keskin

21.12.2015 Haber, Mobil

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, 2015 yılı içerisinde gösterdiği başarısıyla 100 milyon akıllı telefon satışı yapan ilk Çin’li firma ünvanını kazandı.

Huawei, yaptığı satış rekoruyla alanının en iyisi olan Apple ve Samsung firmasının satış rakamlarına yaklaşarak başarısını dünya çapında sürdüreceğe benziyor. 2015 yılında çıkardığı P7, P8, P8 Lite, Mate S ve Mate 7 modelleriyle kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başaran firma; fiyat performans olarak şişirilmiş diğer markaların modellerinden çok daha iyi olduğu da bir gerçek.

Geçtiğimiz günlerde yeni modeli Huawei Mate 8‘i duyuran firma diğer modellerinde olduğu gibi bu modelinde de başarılı bir performans gösterdi. Tüm cihazlarında olduğu gibi, ilk olarak ülkesi Çin’de satışa sunulan cihazların ilk partisi kısa sürede tükenmişti.

100 milyon akıllı telefon satışı başarısından sonra ilk defa Amerika pazarına giriş yapacak. 2016 yılının ilk çeyreğinde Huawei Mate 8 ve Honor 5X, Amerika pazarında rakipleriyle yarışacak.

Huawei, 100 milyon satış yaparak rakiplerine yaklaştı! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?