Pokemon Go’da Level Atlama Nasıl Hızlandırılır?

Merve Öziş

27.07.2016 Mobil, Oyun

Dünyanın her köşesinden milyonlarca kişi tarafından indirilen Pokemon Go’da level atlama daha iyi pokemonları yakalamak ve birçok iteme sahip olmak için son derece önemli. Peki, oyunda hızlı level atlamak için neler yapabiliriz? İşte detaylar!

Resmi olarak ülkemizde yayınlanmamış olsa da şimdiden büyük küçük dinlemeden herkesin ilgiyle oynadığı ve bir anda sosyal medyada inanılmaz bir popülarite yakalayan Pokemon Go’da level atlama oldukça önemli. Bu şekilde daha güçlü ve değişik pokemonlar ortaya çıkıyor ve dolayısıyla oyun daha eğlenceli hale geliyor. Peki, hızlı level atlayarak oyunu daha eğlenceli hale getirmeyi nasıl başarırız?

Pokestopları kaçırmayın!

Poketop ve birçok item kazanmanızı sağlayan pokestopları kesinlikle es geçmemelisiniz. Özellikle pokestopların yoğun olduğu bölgeleri sık sık dolaşmalısınız. Bir pokestopu ziyaret ettiğinizde 50 XP kazandığınızı düşünecek olursak en az 5 pokestopun yer aldığı bölgelerde dolaşmakta fayda var.

Bulduğunuz tüm pokemonları yakalayın!

Oynayanlar bilir her adımda ortaya çıkan pokemonlar bazen can sıkıcı olabilir ancak her biri oldukça önemli. Özellikle pidgey ve ratata gibi pokemonlar çok sık çıktığı için kullanıcılar bu pokemonları es geçiyor ancak bu pokemonlardan XP kazanıldığını unutmayın. Dilerseniz bu pokemonları transfer tuşuna basarak profesöre gönderebilir ve candy kazanabilirsiniz. Böylece pokemon fazlalığından da kurtulmuş olursunuz.

Yumurtaları hapsedip kırmak için yürüyün!

Pokestoplara yapılan ziyaretlerden yumurta kazanmak mümkün. Bu yumurtaların içinden de pokemon çıkıyor ancak öncelikle yumurtanın kırılmasını sağlamalısınız. Bunun için de yürümeniz gerekiyor. Yumurtadan pokemon çıkması iyi bir şeyken XP kazanınca durum çok daha iyi oluyor. Yani yumurtaları kırmak için olabildiğince yürümelisiniz.

Şanslı yumurtayı kullanın!

Oyunda her 5 levelde bir şanslı yumurta yani lucky egg kazanıyoruz. Bu yumurtayı kullandığımızda da yarım saat içerisinde oyunda kazandığımız tüm XP’ler iki katına çıkıyor. Özellikle gelişecek bir pokemonunuz varsa önce bu yumurtayı aktif hale getirin ve sonra pokemonu geliştirin. Bu şekilde fazladan XP kazanabilirsiniz.

Lure module kullanın!

Lure module, pokestopa yerleştirilen ve pokemonları bu pokestopa çeken bir item. Eğer lure module’e sahipseniz bir pokestopa giderek bunu kullanabilir ve gelen pokemonları yakalayarak XP kazanabilirsiniz.

Gym’lerde savaşın!

Birçok noktada bulunan gym’lerde takım seçerek pokemonları savaştırmak mümkün. Bu savaşlarda birçok XP kazanabilirsiniz. Ayrıca bir gym’i fethederseniz her 20 saatte bir o gym’den 10 altın kazanabilirsiniz.

Tüm bunları yaparak Pokemon’da levet atlama işini hızlandırabilir ve kısa sürede oyunu çok daha zevkli hale getirebilirsiniz. Ancak hilelere başvurarak oyunda ilerlemek oyunun bütün zevkini kaçıracaktır. Bu nedenle oyunun keyfini çıkarmak ve heyecanını kaçırmamak için bizce oyunu olduğu gibi oynamalısınız. Ayrıca bol bol yürüyerek sağlığınız için de iyi bir şey yapmış olacaksınız.

Pokemon Go’da Level Atlama Nasıl Hızlandırılır? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!
Samsung Parmak İzi Tarayıcısı Mı Üretecek?

Samsung Parmak İzi Tarayıcısı Mı Üretecek?

2 sene önce Merve paylaştı
Dizüstü Sınıfı Intel İşlemci Telefonda!

Dizüstü Sınıfı Intel İşlemci Telefonda!

2 sene önce Merve paylaştı
Yeni Pokemon Go Güncellemesi Geliyor

Yeni Pokemon Go Güncellemesi Geliyor

3 sene önce Merve paylaştı
The Crew Artık Ücretsiz!

The Crew Artık Ücretsiz!

3 sene önce Merve paylaştı
iOS ve Android Cihazlara PokemonGO Nasıl Yüklenir?

iOS ve Android Cihazlara PokemonGO Nasıl Yüklenir?

3 sene önce Oğuzhan paylaştı
Whatsapp iOS 10 ile Gelecek Özellikleri Duyurdu

Whatsapp iOS 10 ile Gelecek Özellikleri Duyurdu

3 sene önce Merve paylaştı
Akıllı Telefonlar İçin Kamera Lensleri

Akıllı Telefonlar İçin Kamera Lensleri

3 sene önce Merve paylaştı