Whatsapp’a görüntülü görüşme özelliği geliyor!

Okan Keskin

24.12.2015 Haber, Mobil

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, uygulamasına görüntülü görüşme özelliğini eklemeye hazırlanıyor. 

Eylül ayı verilerine göre 900 milyon aktif kullanıcısı bulunan dünyaca ünlü uygulamanın geçtiğimiz günlerde Macerkopf‘da görüntüleri paylaşıldı. Sızan fotoğraflarda, Whatsapp aramasında aşina olduğumuz arayüzde görüntülü görüşme ekranı bulunuyor. Söz konusu yeniliğin şuanda iOS uygulamasında ve güncel sürümün 2.12.16 olduğu fakat geliştiricilerin bu özelliği 2.12.16.2 sürümü ile yayımlayacakları belirtiliyor.

Whatsapp‘ı satın almasından sonra sesli iletişim özelliğini de getiren Facebook. Kendi mesajlaşma uygulaması olan Messenger’a geçtiğimiz Nisan ayın görüntülü arama özelliğini getirmiş ve başarılı olmuştu. Facebook’un bu başarılı girişimini, Whatsapp içinde yapması uzun zamandır beklenen bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz. Messenger’da olduğu gibi bu başarısını Whatsapp’ta da sürdürecek olmasından şüphemiz yok.

Resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen Whatsapp’ın CEO’su Jan Kaum, Eylül ayında yaptığı basın konuşmasında 900 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını belirterek yeniliklerin yakın zamanda aktif olacağı sinyallerini vermişti. Özelliğin yayınlanması hakkında net bir tarih olmamasına rağmen 2016 Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklentiler arasında.

Whatsapp’a görüntülü görüşme özelliği geliyor! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?