Apple Sürücüsüz Araçlar İçin Büyük Bir Hamle Yaptı

Merve Öziş

08.05.2016 Haber, Otomobil

Elektrikli ve sürücüsüz araçlar hususunda birçok çalışma yapan Apple sürücüsüz araçlar için büyük bir hamle yaparak Silikon Vadisi’nde devasa bir arsa atın aldı. Firma bu arsada sürücüsüz otomobilleri test edecek. İşte detaylar!

apple-arac

Apple, Google ve Samsng gibi dünyaca ünlü firmalar kuruluş amaçlarının yanı sıra, gelişen ve değişen teknoloji eğilimlerine göre de şirket politikalarında bazı değişikliklere gitmeye devam ediyor. Bu hususta televizyon, telefon vb. elektronik ürünlerin üretimini hali hazıda sürdüren Apple, geleceğin otomobili ve çevre dostu olarak nitelendirilen elektrikli ve sürücüsüz araçlar konusunda Ar-Ge çalışmalarını son derece hızlı ve titiz bir şekilde yürütmeye devam ediyor.

Cupertino merkezli olan dev teknoloji firması, bu çalışmalar hususunda büyük bir adam attı ve devasa bir arsa satın aldı. Bu arsayı elektrikli ve sürücüsüz araçların test edilmesi için kullanacak olan firma bu konuda epey zaman harcıyor. Yayınlanmış olan bazı raporlara göre Apple’ın satın aldığı bu devasa arsa Silikon Vadisi içerisinde yer alıyor ve yaklaşık olarak 800 bin metrekare büyüklüğünde.

apple-surucusuz-arac

Firmanın satın almış olduğu arazinin büyük bir parseli Hudson Pacific Properties Inc. CEO’su olarak bilinen Victor Coleman’a ait. Silikon Vadisi’nde seneler önce söz konusu arsayı ele geçirmiş olan Coleman konu ile ilgili yaptığı açıklamada büyük otomobil ve teknoloji firmalarının elektrikli ve sürücüsüz araçların çözümlerine ilgi göstereceklerini önceden tahmin ettiklerini ve bu nedenle de bölgenin onlar için büyük önem ifade edeceğini fark ettiklerini belirtti.

Tesla, Google, Ford, Mercedes, BMW ve daha birçok ünlü firmanın elektrikli ve sürücüsüz araçlar hususundaki çözümlerinin varlığının bu bölgedeki arazi değerini ciddi anlamda artırdığını ifade eden Victor Coleman, bölgenin birçok firmanın Ar-Ge çalışmalarında son derece önemli bir rol oynadığını vurgulamayı ihmal etmedi.

Apple firmasının ise söz konusu devasa arsada elektrikli ve sürücüsüz araçlarını geliştirme amacı ile ne çeşit çalışmalar yapacağını henüz bilemiyoruz. Ancak CEO Victor Coleman’ın açıklamalarına göre bölge gün geçtikçe çok daha fazla değer kazanıyor. Bakalım ilerleyen günlerde Apple bu konuda nasıl hamlelere imza atacak?

Apple Sürücüsüz Araçlar İçin Büyük Bir Hamle Yaptı Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?