Instagram’ın Yeni Özelliği: Save Draft

Merve Öziş

21.09.2016 İnstagram

En popüler mobil uygulamaların başında gelen Instagram, yayınlanan yeni güncellemesi ile kullanıcıların içeriklerini taslak olarak kaydetmelerine olanak tanıyor. Peki, Save Draft adlı bu yeni özellik neler içeriyor? İşte detaylar!

instagram

Sosyal medya uygulamaları bugünlerde sadece kullanıcıların birbirleri ile içerik paylaşmasına ve ikili grup etkileşimlerine ne yazık ki olanak tanımıyor. Kurumsal şirketlere ve markalara reklam amacı ile birçok teşvik ve kampanya sunan sosyal medya platformları, çeşitli sponsorluk anlaşmalarının oluşmasına zemin hazırlıyor.

Son dönemin en fazla tercih edilen sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram marka ve şirketlerin bu noktada en fazla başvurduğu platformlardan biri haline geldi. Instagram bu doğrultuda bireysel müşterilerinin ve kurumsal şirketlerin isteklerine yönelik olarak çok daha verimli bir uygulama deneyimi için yepyeni bir güncelleme yayınladı.

Basında yer alan bazı haberlere göre Instagram, Ağustos ayında kullanıcıların kendilerine gönderilen mesajları taslak olarak kaydetmelerine olanak tanıyan Save Draft özelliğini duyurmuştu. Kullanıcıların taslak olarak kaydettikleri içeriği geri getirmelerini sağlayan bu özellik yayınlanmış olan yeni güncelleme ile bütün Instagram kullanıcılarına sunuluyor. Taslağı kaydetme özelliğini kullanmak kullanıcılar için son derece kolay görünüyor.

Kullanıcılar, yeni içerik oluşturmaları ardından içeriği yayınlamayıp Back yani Geri tuşuna basarak uygulama tarafından sunulan otomatik kayıt özelliğine sahip oluyor. Taslak olarak kaydedilen içeriğe ulaşmak için de Library yani Kütüphane bölümüne gitmek gerekiyor.

İçerikler sadece filtreye sahip olması, kişi / konum / başlık ya da kullanıcı etiketine sahip olması durumunda taslak olarak kaydedilebilecek. Bunların yanı sıra kullanıcılar değişiklik yaptığı fotoğraf ve videoları yayınlamamaları durumunda taslak olarak kaydedebilecek ve daha sonraki süreçte kayıtlı şekli ile içeriği yayına alabilecek.

Instagram’ın Yeni Özelliği: Save Draft Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!
Instagram Web’e, Bildirim Özelliği Geldi

Instagram Web’e, Bildirim Özelliği Geldi

3 sene önce Ahmet paylaştı
Yeni Başlayanlar İçin İnstagram Limitleri

Yeni Başlayanlar İçin İnstagram Limitleri

3 sene önce Okan paylaştı