Yeni Snapchat Güncellemesi Neler Getirecek?

Merve Öziş

11.10.2016 Snapchat

Snapchat yeni güncellemesi ile beraber kullanıcıların şikayet ettiği birçok özelliği ortadan kaldırmayı planlıyor. İşte yeni snapchat güncellemesi hakkında merak edilenler!

snapchat-guncellemesi

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Snapchat, uygulama kullanıcılarına 24 saat içerisinde diledikleri gibi fotoğraf ya da video paylaşma olanağı sunuyor. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya sahip olan bu popüler sosyal medya uygulaması 10 Ekim güncellemesi ile fazlaca şikayet almış olan bir özelliği daha ortadan kaldırıyor.

Yeni Snapchat güncellemesi ile otomatik ilerleme tarih oluyor!

Geçtiğimiz aylarda alınmış olan raporlara göre Snapchat uygulamasının kullanıcı sayısı Twitter gibi bir sosyal medya devini geride bırakmayı başarmış durumdaydı. Elbette bu kadar fazla kullanıcının uygulamayı tercih etmesi beraberinde şikayet ve beklentileri de getirdi. Liste sistemi ile çalışan Snapchat uygulaması kullanıcı bir hikayeye baktığında otomatik şekilde ilerleyip sıradakine geçiyordu.

Auto Advance olarak da bilinen bu otomatik ilerleme kullanıcı tecrübesini olumsuz yönde etkilediği için kaldırıldı. Hatırlayacağınız üzere otomatik ilerlemenin geldiği güncellemede kullanıcılardan birçok şikayet gelmişti ve birçok kişi bu durumdan hiç memnun değildi.

Ancak yeni Snapchat güncellemesi sayesinde gezinti sırasındaki kontrol yeniden kullanıcılara verilecek. Böylece oldukça önemli bir sorun da ortadan kalkmış olacak. Artık bir Snapchat hikayesine bakıldığında bir sonraki hikaye otomatik şekile oynatılmayacak.

Otomatik ilerleme yerine hikaye oynatma listeleri geliyor!

Bunun yerine çok daha faydalı bir özellik olan Hikaye Oynatma Listeleri özelliği uygulamaya eklenmiş durumda. Bu özellik sayesinde uygulama üzerindeki arkadaşlarınız tarafından oluşturulan hikaye listeleri ayrı bir alanda görülebilecek. Hikaye sekmesi üzerinden kendi listenizi oluşturabilecek ve seçtiğiniz hikayeleri otomatik şekilde buradan izleyebileceksiniz.

Yeni Snapchat Güncellemesi Neler Getirecek? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!