Twitter Gece Modu Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Melih Fidan

24.05.2016 Haber, Twitter

Twitter, yakın zamanda kullanıcı deneyimini artıracak iki yeni özelliği sunmaya hazırlanıyor. Kullanımı artıracak yeni özelliklerden ilki Gece Modu, diğeri ise Hamburger menü tasarımı. Yeni özellikler ile kullanıcıları neler bekliyor. Detaylar yazımızda!

Gece Modu

Kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik girişimleri ile dikkatleri  üzerine çeken Twitter, yeniliklerine iki tane daha da eklemeye hazırlanıyor. Kullanıcıların Twitter’ı daha etkin kullanmasını hedefleyen yeniliklerden en dikkat çekeni Gece Modu özelliği. Google’ın, Android N’in son geliştirici sürümünde çıkardığı Gece Modu özelliği Twitter’a gelecek.

Android uygulamasında test edilmeye başlanan Gece Modu özelliğinin henüz alfa seviyesinde olduğu ve sadece belirli kullanıcıların kullanımına sunuldu. Seçilmiş kullanıcıların geri bildirimlerine göre hareket edecek Twitter, testlerin bitiminden sonra herkesin kullanacağı final sürümünü kullanıma sunacak.

Twitter’ın sunacağı Gece Modu özelliğinde mobil uygulama karanlık bir temaya bürünüyor. Karanlık temada; arka plan koyu lacivert, yazıların ise beyaz olacağı görülüyor. Göz yorulmasının büyük ölçüde azaltacak tasarım şu anki tasarımın zıt renklere bürünüyor. Twitter’ı gün boyu etkin şekilde kullanan kullanıcılar için Gece Modu özelliği uygulama kullanımını oldukça kolaylaştıracak. Bu yeni özelliğin şuan test eden kullanıcılara otomatik şekilde aktif olduğu ve final sürümünde kullanıcıların istediği şekilde gün / zaman ayarı yapmasına olanacak sunacağı belirtiliyor.

Twitter’dan hamburger menü tasarımı

Twitter’ın, Gece Modu dışındaki bir diğer özelliği de arayüz tasarımındaki değişiklik olacak. Google uygulamalarında çok sık karşılaştığımız Hamburger menü düzeni, Twitter arayüzünün en dikkat çeken değişimi olacak. Mevcut arayüz tasarımında tasarımsal yoğunluğun Hamburger menü ile daha kullanışlı ve ferah hale gelmesi bekleniyor.

twitter-hamburger-menü

Bu heyecan verici iki özelliğin kullanıma sunulacağı final sürümün yayınlanacağı tarih net olarak verilmese de Mayıs ayının sonlarında yayınlanması bekleniyor.  Twitter Gece Modu ve Hamburger Menü tasarımları uygulamanın kullanımını artıracak mı?  Takipte kalın.

Twitter Gece Modu Özelliği Üzerinde Çalışıyor Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?