Twitter Gece Modu Özelliğini Aktifleştirdi

Merve Öziş

27.07.2016 Twitter

Son zamanlarda kullanıcı deneyimini artırma amacı ile tasarım anlamında değişiklikler yapan Twitter, uzun bir süredir testlerine devam ettiği gece modu özelliğini sonunda aktif hale getirdi. İşte Twitter gece modu özelliği hakkındaki tüm detaylar!

Twitter-gece_modu

Twitter son dönemde kullanıcılarının deneyimini artırmak adına birçok hamle geliştirdi. Geçtiğimiz aylarda mobil tasarımını baştan aşağı yenilemiş olan popüler sosyal medya ağı Twitter, uzun bir süredir testlerine devam ettiği gece modu özelliğini de tüm kullanıcılar için sonunda aktif hale getirdi.

Özellikle geceleri telefon kullanırken ekran parlaklığı yüksek olsa da olmasa da gözler ciddi anlamda yorulabiliyor. Bu nedenle de göz yanması gibi birçok durum ortaya çıkabiliyor. Akıllı cep telefonu üreticileri bu sorunları engellemek adına birçok çözüm geliştiriyor olsa da bazı durumlarda bu çözümler de yetersiz kalabiliyor.

Göz yorulmasını en aza indirgemek adına kullanılan gece modu beyaz renkleri en düşük seviyeye indiriyor ve genellikle siyah başta olmak üzere koyu renkleri ön plana çıkarıyor. Bu şekilde parlaklığın göze etki etmemesi için bir adım atılmış oluyor.

twitter-gece-modu

Twitter gece modu özelliğini kullanıma sundu

Gece modu özelliğini kullanıcılarına sunan Twitter da aynı şekilde göz sorunlarını en aza indirgemek adına hareket ediyor. Twitter gece modu özelliği aktif edildiği takdirde uygulama tamamen karanlık bir temaya bürünüyor. Twitter uygulamasında gece modunu kullanabilmek için de ekranda elinizi kaydırıp açtığınız menü üzerinden gece modu özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Twitter’ın gece modunu aktifleştirme seçeneğini bu bölüme koymuş olması kullanıcılar için büyük kolaylık olarak sayılabilir. Şimdilik Twitter gece modu özelliğinden sadece Android kullanıcıları yararlanabiliyor olsa da yakın zamanda bu özelliğin iOS cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Twitter Gece Modu Özelliğini Aktifleştirdi Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!