YouTube Go İle Videolar İnternet Olmadan İzlenebilecek!

Merve Öziş

28.09.2016 Youtube

Mobil kullanıcılar yıllardır YouTube’u çevrimdışı olarak kullanma özelliğinin gelmesini bekliyordu ve bu artık YouTube Go ile mümkün hale geldi. Bu uygulama sayesinde artık tüm YouTube videoları çevrimdışı olarak izlenebilecek. İşte tüm detaylar!

youtube

Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile beraber mobil internet kullanımı da büyük artış yaşadı ve bu artış her geçen gün devam ediyor. Özellikle YouTube başta müzik olmak üzere binbir çeşit videoyu bünyesinde barındırması ile kullanıcıların bir numaralı tercihi olmayı başarmış durumda.

Ancak yıllardır YouTube videolarını kaydetmek ve çevrimdışı izlemek mümkün değildi. Günümüz mobil internet kotalarını göz önüne aldığımızda da son derece sıkıntılı hale gelen bu durum YouTube Go ile artık sona eriyor.

Google’dan yeni uygulama: YouTube Go

Google, Hindistan’da gerçekleştirmiş olduğu ikinci etkinlik kapsamında veri tasarrufuna önem gösteren yepyeni uygulaması YouTube Go’yu duyurdu. Özellikle internette yavaşlık sıkıntısı çeken kullanıcılar için geliştirilen bu uygulama ister sonra izlemek için ister devamlı izlemek için internet kotasını harcamamak adına videoları kaydetme imkanı doğuyor.

Aynı zamanda YouTube Go uygulaması, videoyu indirmeden önce videonun hangi kalitede ne kadar alan gerektirdiğini ve cihazın hangi bölümüne (hafıza kartı ya da dahili hafıza) kayıt edileceğini de kullanıcıya gösterip sorabiliyor. Elbette bu fonksiyonların yanı sıra indirilen videoların Google’ın özel sıkıştırma algoritması aracılığıyla uygun bir boyuta getirildiğinin de altını çizelim.

Şu anda sadece Hindistan’da kullanıma sunulacak olan yeni uygulamanın önümüzdeki günlerde diğer ülkelerin marketlerinde yer alacağı söyleniyor. Yani ülkemizde YouTube Go’nun kullanımı için biraz zaman var diyebiliriz. Bakalım Google’ın yeni uygulaması kullanıcıların beğenisini toplabilecek mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

YouTube Go İle Videolar İnternet Olmadan İzlenebilecek! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!