Hacklenemeyen İşletim Sistemi Geliyor!

Merve Öziş

27.11.2016 Yazılım

Dev güvenlik ve antivirüs firması Kaspersky, güvenlik temelli bir işletim sistemi yayınlayacağının haberini verdi. İşte tam 14 yılda geliştirimiş olan bu hacklenemeyen işletim sistemi hakkındaki tüm detaylar!

hacklenemeyen-isletim-sistemi

Güvenlik hususunda yıllardır akla gelen ilk firmalardan bir tanesi olan Kaspersky mükemmel bir işletim sistemi geliştiriyor. İşletim sistemlerinin güvenlik açısından yeterince iyi olmadığını ve sektörün de bu tarz güvenli bir işletim sistemine ihtiyacı olduğunu düşünerek yola çıkan Kasperksy bu yepyeni işletim sistemini resmi olarak duyurdu. Firmanın CEO’su Eugene Kaspersky, Kaspersky OS projesine başladıklarını açıkladı ancak söz konusu işletim sistemi hakkında pek detaylı bilgiler vermedi.

Hacklenemeyen işletim sistemi Kaspersky OS’in farkı ne?

Eugene Kaspersky tarafından yayınlanmış olan blog yazısında söz edilen detaylara göre Kaspersky OS kullanıcı dostu olmakla beraber aynı zamanda son derece kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi olacak. bunların yanı sıra sistemin Linux tabanlı olmadığını vurgulamak adına içinde Linux’un kokusu bile olmadığını vurgulayan Eugene Kaspersky, bu sistemin 14 yıllık bir geliştirilme süresi içinde meydana geldiğini de söylemeyi ihmal etmedi.

Ayrıca ünlü CEO Kaspersky OS’in hacklenemeyen işletim sistemi olarak anılacağını da vurguladı. Sistemin hacklenemez olduğunu kanıtlamak adına da sistemi hacklemek isteyen kişinin sadece kullanıcı bilgilerinin dijital imzasını kırarak sisteme sızabileceğini ancak bunun da yalnızca kuantum bilgisayarları ile mümkün olabileceğini ifade eden bir açıklama gerçekleştirdi.

Şu an için Kaspersky’ın işletim sisteminin yayınlanma zamanı hususunda herhangi bir bilgi yok ancak sistemin ciddi anlamda dikkat çekeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Bakalım Kaspersky OS beklenildiği gibi gündeme bomba gibi düşecek mi?

Hacklenemeyen İşletim Sistemi Geliyor! Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?