Elektronik Cihazlar Suyla Şarj Edilebilecek

Mobil cihazların fazlasıyla yaygın kullanıldığı çağımızda, en büyük sorunlardan biri kısa sürede tükenen bataryalardı. Ancak her geçen gün bu konuda da birçok çalışma yapıldı ve batarya sorununu ortadan kaldırmak için bulunan son çözüm cihazları şarj etmek için sadece suyu kullanan cihazın üretimi oldu.

şarj sorunu

Şarj aletlerini gün içerisinde yanımızda taşısak dahi, her yerde kullanmak mümkün olmadığı için alternatif olarak taşınabilir şarj depoları olan powerbank’ler kullanıma sunuldu. Powerbank’lerin kullanımı son derece beğenildi ve birçok mobil cihaz kullanıcısının şarj sorununa büyük ölçüde çözüm oldu. Bataryaların tükenmesi sorununun önüne geçilmesi birkaç farklı çözümle sağlandı. Ancak bunun ardından, gelişen teknoloji sayesinde Güney Kore merkezli bir şirket olan Enomad, yenilenebilir enerjiden de faydalanarak şarj sorununa son derece başarılı bir çözüm getirerek, hidroelektrik yolla enerji üretip elektronik cihazları şarj edecek cihazını tanıtı.

suyla şarj

Yenilenebilir enerjiyi kullanması nedeniyle, başarılı ve çevreci bir çözüm olan suyla şarj eden cihazın çalışması için kullanıcılar sadece nehir, dere, çay gibi herhangi bir su akıntısını kullanabilecek. Yaptığı faaliyetlerle büyük dikkat çeken Kickstarter’ın bir projesi olan bu cihazın çalışma prensibi de son derece basit. Enomad şirketinin firma yetkilileri cihazın çalışma prensibi hakkında; bünyesinde bulunan 5200 mAh’lık pilin, sadece 2 saat boyunca bir su akıntısında monte edildikten sonra bataryanın tam dolu hale gelebildiğini açıkladı. Cihazın enerji edebilmesini sağlayan en önemli parçası ise, ön kısımda yer alan pervaneleri.

Sudan enerji üreten cihaz rahatlıkla kullanılabilecek ve özellikle güç sıkıntısı bulunan bölgeler için son derece verimli bir çözüm olacak. Üstelik kullanışlı cihazın birçok şirkete ilham vereceği düşünülmekte. Cihazın Temmuz ayından itibaren ve 180 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sunulacağı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.