Güncellenen Jaguar XE 2020 Özellikleri

Ülkemizde fiyatı nedeniyle çok fazla piyasası bulunmayan bir elin parmağını geçmeyecek kadar modeli bulunan Jaguar XE, güncellenen özellikleri ile satışa sunuldu. İşte Jaguar XE 2020 özellikleri, fiyatı ve fotoğrafları…

Jaguar, 2017 XE modelinden sonra kullanıcılarına daha iyi görünüm sunacağı sözünü vermişti. 2018 modelinden sonra ise daha sportif bir görünüme kavuşan XE, segmentinde söz sahibi olmayı başarmıştı. 2020 modeli ile segmentindeki Alfa Romeo’nun Giulia’sı, Genesis G70’i, ve BMW 3 serisinin olduğu rekabetin arasına girdi.

2020’deki Yenilikler Neler?

XE’nin 2020 versiyonunda önemli değişimi tasarımında oluyor. Daha büyük bir ön ızgara ve yeniden tasarlanan arka difüzer de dahil olmak üzere ön ve arkalarda stil ayarı yapıldı. Opsiyona bağlı olarak deri koltuk, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu, standart LED farlar ve iç malzeme kalitesinin yükseltilmesi gibi temel değişimler mevcut.

Ayrıca yine opsiyonlu olarak InControl Touch Pro Duo isimli bilgi ve eğlence sistemi bulunacak. Bu paketle klima kontrolü ve aracın tüm özelliklerini kontrol edebileceğiz ikinci bir ekranın yanı sıra dijital gösterge, dijital dikiz aynası ve telefonlar için kablosuz şarj pedi bulunacak.

Fiyatlandırma Ne Olacak?

Şu anda ürünün yurt dışı satış rakamlarını paylaşacağız. Türkiye fiyatlarını da tahmin olacak şekilde yazacağız.

S modeli; 40.895 dolar

AWD; 42.895 Dolar

R-Dinamik S AWD; 47.290 dolar

Gelelim Türkiye gelmesi halinde oluşabilecek satış rakamı. Şuan doların 6 bandında gezdiğini göz önüne aldığımızda 50 bin dolar x 6 yaptığımızda 300 bin TL gibi araç fiyatı bulunuyor. Türkiye’de bulunan vergi çuvalına girdiğinde minimum 800 bin TL bandında satışta olacağı kaçınılmaz bir gerçeğimiz.

Motor, Şanzıman ve Performans

2020 Xe modelinde önceki modelde bulunan 380 beygirlik V6 motor bulunmuyor. Bunun yerine 247 beygirlik Intercooled Turbo Premium 2.0 benzinli motor kullandılar. Düşürülen motoru ile 100 km hıza 5 saniyenin altında olmayan bu aracın diğer motordan daha sessiz ve yakıt ekonomisinde katkı sağlamış.

İç Mekan, Konfor ve Bagaj

Jaguar, 2020 modelinde iç malzemesinin kalitesini yükseltmiş. Sportif direksiyonu, analog göstergelerin yanı sıra isteğe bağlı dijital bir gösterge de bulunuyor. Birbirinden bağımsız klimaları ile kolay iklimlendirme ayarlarına sahip. Katlanabilir koltukları ile 368 litrelik bagaj hacmine sahip olan XE, rakiplerinden daha bagaj hacmine sahip.

Sizce Türkiye fiyatı ne kadar olur?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.