Twitter, YouTube Videolarını Doğrudan iOS Uygulamasında Oynatabilecek

Twitter, bugünden itibaren iOS uygulamasında kullanıcıların sıklıkla talep ettiği bir özelliği test etmeye başladı. YouTube videoları doğrudan ana sayfa özet akışında izlenebilecek.

Bu değişiklikten önce, YouTube videoları iOS’ta bir önizleme göstermez, bu nedenle izlemeye başlamak için bağlantıyı tıklamanız gerekir. Bu sizi sohbetten başka bir ekrana götürür ve burada videoyu oynatabilir veya tercih ederseniz YouTube iOS uygulamasını açmak için tekrar dokunabilirsiniz.

Artık Twitter zaman çizelgesindeki yerinizi kaybetmeden videoları kaydırabilecek ve izleyebileceksiniz.

Test Edilmeye Başlandı

Twitter, tüm dünyada kullanıma sunmadan önce bu özelliği ABD, Japonya, Kanada ve Suudi Arabistan’da ilk olarak iOS’ta test ettiğini söylüyor. Bunun tüm Twitter kullanıcılarına sunulacağı zaman için bir zaman çerçevesi sunmuyor.

Şirket, bu ayın başlarında, fotoğraf ve video gibi medyayı hem paylaşmak hem de görüntülemek de dahil olmak üzere uygulamasında daha iyi bir medya görüntüleme deneyimi için çalışacağını duyurmuştu. İle fotoğraf önizleme testi geçen hafta iOS ve Android’e başlatılan Twitter artık kullanıcılara görüntüleri örneğin nasıl göründüğünü daha doğru bir önizlemesini veriyor. Daha önce, görüntüleri otomatik olarak kırpıyordu – genellikle bir fotoğrafın önemli kısımlarını gizlerdi.

Twitter ayrıca kısa süre önce , Twitter uygulamasındaki “Veri Kullanımı” ayarlarınızdaki yeni bir özellik aracılığıyla erişilebilen, kullanıcıların hem Android hem de iOS’ta 4K görüntüler yükleme yeteneğini duyurdu .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.