Google İle Fotoğraf Dijitalleştirme Devri!

Google, yepyeni fotoğraf uygulaması PhotoScan’i duyurdu. Fotoğraf dijitalleştirme işlemini çok daha kolay bir hale getirmeyi amaç edinen PhotoScap ne kadar iyi çalışıyor? İşte tüm detaylar!

fotograf-dijitallestirme

Google Fotoğraflar ile son derece başarılı bir fotoğraf ve video depolama servisi sunmakta olan Google, PhotoScan adlı yepyeni uygulamasını duyurdu. Bir fotoğraf tarama uygulaması olarak anılan PhotoScan sayesinde eski fotoğraflarınızı daha kaliteli ve kolay bir şekilde dijital hale getirebilirsiniz.

Eskiden çektiğiniz fotoğrafları dijital hale getirmek için kullanılmakta olan en yaygın yöntemlerden bir tanesi de basılmış eski fotoğrafların fotoğrafını çekmek. Ancak bu yöntem ne yazık ki her zaman kaliteli sonuçlar vermiyor. Genellikle fotoğraflarda yansıma ve parlama gibi problemler baş gösterebiliyor. Bunların yanı sıra fotoğrafları tarayıcı ile tarayarak dijital ortama aktarmak gibi bir seçenek de mevcut ancak bu seçeneğin son derece zahmetli olduğunu söylemek mümkün.

Fotoğraf dijitalleştirme PhotoScan ile daha kolay ve hızlı

Eski fotoğrafları dijital ortama aktarma işini daha etkili bir şekilde yapacak olan PhotoScan ise fotoğrafların fotoğrafını çekerek dijitalleştirme işini gerçekleştiriyor ve bu uygulama kullandığı teknik ile diğer tüm kamera uygulamalarından ayrılmayı başarıyor. Çekilen fotoğraftaki yansıma ve parlamaları en aza indirgeyen PhotoScan, fotoğraf dijitalleştirme hususunda son derece kaliteli sonuçlar elde etmeyi ve bunu çok kolay bit şekilde yapmayı sağlıyor.

fotograf-dijitallestirme

PhotoScan uygulaması ile ilk fotoğrafınızı çektiğinizde fotoğrafın üzerinde dört ayrı daire ortaya çıkıyor. Bu daireler mavi hale gelene kadar da kamerayı dairelerin üzerinde bekletiyorsunuz. Bu sırada uygulama dört ayrı fotoğraf çekiyor ve bu fotoğrafları temel alıp fotoğrafın son halini hazırlıyor. PhotoScan ile çekilen tüm fotoğraflar Google Fotoğraflar servisinde depolanıyor. Dolayısıyla bu servisin kolaj oluşturma ve yüz tanıma gibi güçlü özelliklerini de kullanabiliyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra Google fotoğraf dijitalleştirme için kullanıma sunduğu yeni PhotoScan uygulaması ile birlikte Google Fotoğraflar servisini yeniledi. Üstelik kullanıcılar için makine öğrenimini kullanarak fotoğraflar üzerinde çok daha iyi düzenlemeler yapılmasını da sağlıyor. Bakalım kullanıcıları tarama ya da fotoğrafın fotoğrafını çekme derdinden kurtaran PhotoScan beğeni toplayabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.