Apple TV İçin, İlk Yerli Oyun Lumino Yayımlandı

Popüler oyun 1010! ve 1010! World’ün yapımcısı Gram Games, Apple TV için geliştirdiği yeni oyunu Lumino’yu tanıttı.

lumino

Yerli oyun yapımcısı Gram Games‘in yapmış olduğu 1010! ve 1010! World oyunları ile isminden söz ettirmeyi ve ülkemizi oyun sektöründe bir seviye daha yükseltmişti. Ekip şimdi de Apple TV için özel olarak geliştirdiği Lumino isimli oyunu resmi olarak yayımladı. Dünya çapında 40 milyondan fazla oyun kitlesine sahip olan yerli şirket, artık Apple TV platformunda da ses getireceğe benziyor.

Gram Games ekibi, her Cuma günü düzenlediği Protetype Day’de ortaya atılan oyun fikirleri arasından seçtiği bu oyunu, 3 kişilik bir ekiple 2 hafta gibi bir sürede kullanıma hazır hale getirdi. Uzayın karanlığında kalan son ışık hüzmesi olan Lumino!’nun kontrol edildiği oyun, son derece şık ve sade grafiklere sahip.  Apple Tv için özel olarak hazırlanan oyun mekaniği ile son derece keyifli bir bulmaca oyunu sunuyor.

15 hamle hakkıyla başlanan oyunda amaç Apple TV kumandasıyla Lumino!’yu sağ, sol, yukarı ve aşağıya hareket ettirerek aynı renkteki sıralı ışık kürelerini toplamak. Ek hamle hakkı, bonus puanlar ve daha yüksek skor için aynı renkteki birden çok küreyi tek hamlede toplamak gerekiyor.

Lumino!’yu Apple TV’inize indirmek için uygulama merkezine girmeniz ve buradaki arama motoruna Lumino! yazmanız yeterli. Bundan sonra ise oyunu yere indirin ve oynamaya başlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.