Oyun Firması Razer, Yüksek Teknolojili N95 Yüz Maskesi Üretecek

Oyun dünyasının popüler firması Razer, Covid-19 aşıları uygulansa dahi kişisel hijyen tedbirleri kapsamında korunmanın gerekeceğini düşünüyor. Bu sebeple kişisel korunma yöntemi olan maskelere farklı bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor.

2021 CES fuarında konsept olarak tanıtımı yapılan maskenin dikkat çekmesinden sonra CEO Min-Liang Tan, Yahoo Finance’a verdiği bir röportajında Hazel N95 maskesinin gerçeğe dönüşeceği sinyallerini verdi.

Covid-19 virüsüne karşı aşılar uygulanıyor olsa da Razer, tamamen aşılama sürecinden sonra da kişisel tedbirlerin olması gerektiğine inanıyor. Hazel N95 maskesinin çıkış amacı bireysel kullanımlarından önce Cerrahi maske olarak kullanılması hedefleniyor.

Yerleşik Ses İşleme Algoritması

CES’te lanse edilen yüksek teknolojili Project Hazel maske tasarımı şeffaftır ve ağzınızı düşük ışıkta görünür kılmak için dahili LED ışıklara sahiptir. İki solunum bölmesinde değiştirilebilir filtreler ve şarj edilebilir ventilatörler kullanır. Hava akışı miktarını ayarlayabilirsiniz ve bölmelerde sesinizi daha net ve daha doğal hale getirmek için yerleşik ses işleme algoritmaları bulunur.

Maske ayrıca aktif ventilasyon ve otosterilizasyon özelliğine sahiptir; kablosuz olarak şarj edebilen ayrı bir kasa; ve bir UV sterilizatörü. Ve bölmeler, şarj durumunu gösteren ışıklı halkalara sahiptir.

Maskenin, hava geçirmez bir sızdırmazlık ve ayarlanabilir kulak halkaları için kenarlarında silikon bulunur ve maksimum rahatlık ve koruma için hava akışı miktarını ayarlayabilirsiniz. Artı, birden fazla boyutta gelir. Ve şeffaftır, böylece insanlar ağzınızın hareket ettiğini görebilir.

Led Işık Karanlıkta Otomatik Açılıyor

Chroma RGB LED’leri desteklemeseydi bu modern bir Razer ürünü olmazdı. Solunum cihazı-amplifikatör halkalarının her biri seçtiğiniz renkte parlayabilir. Ve hava karardığında, bir dizi LED otomatik olarak ağzınıza ışık saçmak için otomatik olarak etkinleşir, böylece diğerleri konuştuğunuzu görebilir. Bu LED’lerin ağzınızı tam olarak aydınlatmada ne kadar etkili olacağını söylemek zor, ancak yine de yardımcı olabilirler.

LED’ler hava karardığından maskenin içinde otomatik olarak açılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.