PlayStation 4.5 Modeli Mi Geliyor?

Microsoft’un Xbox One açıklaması ardından Sony cephesinden de yanıt gecikmedi. Sony PlayStation 4.5 iddiaları bile konsol yarışında bütün planları bozmaya yetti.

ps-4.5

Microsoft son dönemlerde Xbox One üzerinde birçok ilginç adıma imza atıyor ve sektörde de böylece dikkat çekmeyi başarıyor. Bu durum Sony cephesinde de hareketliliğe neden oldu ve PlayStation 4.5 iddiaları da hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft cephesinden Phil Spencer bir açıklama yaptı ve Xbox One’ın modüler bir yapıya getirileceğini yani hiçbir şekilde açılmadan donanımsal yükseltmelere olanak tanıyacağını söylemişti ki bu açıklama sektörde büyük bir yankı uyandırmıştı. Japon teknoloji sitelerinde dolaşan haberlere göre de Sony’nin PlayStation 4.5 isminde yepyeni bir oyun konsolu üzerinde yoğun bir çalışma sürdürüyor.

playstation-4.5

Sony bu yeni PlayStation 4.5 modelini tamamen yeni bir konsol şeklinde ya da PS 4 modelinin geliştirilmiş bir donanıma sahip versiyonu olarak satışa sunacak gibi görünüyor. Ancak en büyük gelişme ise PS 4.5 ile beraber 4K çözünürlüğe sahip oyunlar sorunsuz bir şekilde oynanabilecek. Bu da şüphesiz ki oyuncuların büyük bir heyecanla beklediği bir gelişme.

Sony ve Microsoft’un bundan sonra oyun konsollarında donanımsal güncelleştirmeye sürükleyen sebep ise günümüzdeki oyuncu bilgisayarları ile aradaki farkın grafik anlamında gün geçtikçe daha da fazla genişlemesi.

Oyuncu tarafında bakacak olursak; büyük bir kitle Playstation 4.5 modelinin 4K çözünürlüğe sahip olan oyunları rahat bir şekilde destekleyebileceğine inanmıyor. Sony cephesinde atılacak olan adımları da zamanla göreceğiz ve konu hakkında daha faza bilgi edinebileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.