Roidmi S2 Kablosuz Şarjlı Dikey Süpürge İncelemesi

Roidmi S2, kablosuz süpürge markaları arasına yeni katılan Çin menşeli markalardan birisidir. Türkiye pazarına Uçatel Bilişim Elektronik İthalat İhracat Limited Şirketi tarafından kazandırılmış olup yine aynı şirket tarafından satış ve teknik servis hizmeti vermektedir.

Kısaca Roidmi Markası

Roidmi, 2015 yılının Ocak ayında Çin’de kurulmuş bir firmadır. Elektrikli süpürge ve güzellik ürünleri üzerine ürünler üreten firmanın 317’den fazla patenti vardır. ROIDMI ürün tasarımları, iF, Red Dot ve Good Design ödülleri dahil olmak üzere altı uluslararası tasarım ödülüne sahip. 65’ten fazla ülke ve bölgeye ürünlerini ulaştırmıştır. Türkiye pazarına da Uçatel Bilişim tarafından getirilmiştir. Satışından, teknik desteğine kadar tüm süreçlerine bu firma hizmet etmektedir. 0850 532 80 08 nolu telefondan canlı destek sağlayabilirsiniz ya da destek@roidmi.com.tr adresinden mail atabilirsiniz. Telefonla destek konusunda oldukça hızlılar.

Roidmi S2 Teknik Özellikleri

 • Motor Gücü: 435 W
 • Emiş Gücü: 135 AW
 • Motor Devri: 110.000 RPM
 • Çekiş Gücü:  23.500 pA
 • Toz Haznesi:  0.4 Litre
 • Şarj Süresi:  2.5 Saat
 • Pil Kapasitesi:  2.500 mAh / 72 Wh (Lityum Pil)
 • Kullanım Süresi:  Standart 60 DK / Turbo 10 DK
 • Gürültü Seviyesi:  72 dB
 • Ürün Ağırlığı:  2.6 KG
 • Hepa Filtre:  Var (C)
 • LED Aydınlatma:  Var (Sensörlü)
 • Aksesuarları:  Yatak fırçası, çok işlevli fırça, güç adaptörü, yedek hepa filtre, temizleme fırçası, manyetik duvar şarj istasyonu

Uluslararası Tasarım Ödüllü Ürün

Ürünü bizzat inceleme imkanım olduğu için bu konuda net olarak yorum yapabilirim. Dyson ve birkaç markayı da test etmiş biri olarak tutuş ergonomisi gerçekten harika. Tutma sapının tek parça geniş alana sahip olması koltuk altlarına sokarken el pozisyonunu değiştirmek için çok ideal. Tutuş ergonomisi iyi olsa da başlık ile hareket kontrolü biraz zorlayıcı geldi.

Fırçasız Motora Sahip Olması Büyük Avantaj

Diğer markalardaki motor durumunu bilmiyorum fakat Roidmi S2’de fırçasız motor bulunuyor. Fırçalı, fırçasız motor nedir diyenler için kısa özet geçeyim. Fırçasız motorlar daha az bakım gerektirir, yüksek hızlara çıkabilir ve düşük gürültü çıkarır. Yani fırçalılara göre daha verimlidir.

60 Dakika Çalışma Süresi 135 AW Emiş Gücü

Ürünün 3 kademesi bulunuyor ve bunu ürün üzerinde değiştirebiliyorsunuz. Daha pratik değiştirme butonu olabilirdi fakat yine de güzel. Standart en düşük modda kullanırsanız 60 dakika, orta modda 40 dakika ve maksimum moda alırsanız 10 dakika temizlik yapabilirsiniz.

İçerisinde 8 adet LG ve Samsung’a ait Lityum piller bulunuyor.

Evimizde hali hazırda Arnica Tesla Premium kullanıyoruz. Bu ürün Philips’in Marathon’u ile eş değer özelliklere sahip. Roidmi S2 ürününün en düşük modu bile Arnica ile eş değer diyebilirim.  Turbo modu muazzam çekiş gücüne sahip fakat kullanım süresi 10 dakika olması yetersiz. Yani normal temizlik yaparken bazı noktalarda turbo moduna geçmek isterseniz süre yetersiz gelecektir.

Ayrıca Arnica ile eş değer diyorum fakat bunun birçok etkeni var. Kullandığımız Arnica’nın filtreleri değişmedi ve bu süpürgelerde hortum faktörü var.

Beş Filtreli Sistem

Ürüne bakınca Hepa filtre dışında bir filtre görememiştim. Arnica gibi büyük süpürgelere göre filtreleme sisteminin zayıf olduğu aşikar. Toz alerjisi olan kişiler için bu ürüne ek olarak daha büyük ürünler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Her ne kadar Hepa filtre önemli gözükse de tozların büyük kısmı ilk toz haznesi kısmında birikmeli. Aşağıda görselde göreceğiniz filtrasyon sistemi standart süpürgelere göre ne kadar filtre sağlar muamma.

Roidmi S2 Filtre Sistemi

 

Hepa filtresinin 6 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir. İçerisinden 1 adet yedek filtre çıkıyor. Markaya ait sıfır Hepa filtrenin fiyatı 150 TL civarında. Yedek parçalar da döviz kuruyla geldiği için uzun vadeli düşünüp stok yapmakta fayda var.

Akıllı Motor Koruma Fonksiyonu

Filtrelerinde güvenlik sistemi var. İlk denemelerde bir türlü doğrudan takmayı becerememiştim. Hepa filtreyi çıkartıp yanlış taktığım için ürünü çalıştıramamıştım. Konuyla ilgili müşteri hizmetlerini arayıp destek istemiştim fakat onlar bile sorunun çözümünü bilmeyip reset atın dediler 🙂

Hepa filtresindeki turuncu işaretli yer gövdeye takılan kanalların olduğu yere bakacak ve kanallar birbirine eşit şekilde denk gelecek. Diğer türlü benim gibi uğraşır durursunuz.

Otomatik Sensörlü Işık

Işık gücü yeterli fakat sensörlü olması bana kalırsa kötü. Pratik şekilde açıp kapayabileceğimiz bir sistem olması daha iyi olabilirdi. Sürekli olarak çalıştırmak isterseniz fırçanın gövdeyle birleştiği yerde ufak bir sensör noktası var, onun üzerine bant yapıştırın.

Mobil Uygulaması Mevcut

Roidmi’ye ait uygulama ile cihazın pil kapasitesini, toz haznesinin doluluk miktarını görebiliyorsunuz. Gerekli mi? Değil bence ama yapmışlar.

Mıknatıslı Şarj İstasyonu

Bazı dikey süpürgelerde şarj istasyonu olmadığını görmüştüm. Bu ürünlerde süpürge dik duruyor fakat oldukça tehlikeli. Çünkü büyük kısmı plastik olan gövdenin yere düşmesi halinde kırılmaması mucizevi. Roidmi’nin şarj istasyonu mıknatıslı ve oldukça kuvvetli. Küçük olduğu ve kanalının fazla derin olmaması sebebiyle acaba düşer mi diye düşünmüştüm fakat oldukça başarılı.

İstasyonun arkasında vidalama noktası ve güçlü yapışkanlı bantı var. İsterseniz doğrudan duvara monte edin ya da ahşap, cam, fayans yüzey var ise çift taraflı bantıyla doğrudan o zemine yapıştırın.

Diğer Tüketici Yorumları Ne Diyor?

Hepsiburada üzerindeki olumlu yorumlar şöyle;

Muadilleri içinde en iyisi.. fiyat/performans olarak… Basılı tutmadan çalışması ve led ışıkları inanın büyük artı. Kullanırken pisliği kendinize çekerek değil, iterek kullanın yoksa pisliği size doğru atabiliyor. Kedi kumu gibi.. Kablosuz şarjı da güzel bir detay. 500 600 lira için S1 almanızı tavsiye etmem. Dyson falan o paraları vermeyin günahtır. Artıları bile var dysona ayrıca. Zaten o fiyata yakın v8 ler falansa kesinlikle roidmi s2 alın. 1c mijia lardan da uzak durun. Her ne kadar aynı aileden olsalar da, bu ürün tek başına hepsinden farklı.. Son olarak; çok çok iş görse, hatta başka başka şeylere de yarıyor olsa da, ayda 1 bile olsa normal süpürge de bulunsun evde. Hepsinin yeri başka çünkü. Yatak yastık başlığını henüz kullanmadım.

 

1 yıldır kullanıyorum, Dyson alıp iade eden biriyim çünkü çok ağır geldi bana. Omzumda ve belimde sorun var büyük süpürgeyi zor çalıştırıyorum diye şarjlı süpürge arayışına girmiştim. Ama dyson büyük süpürge gibi hem bileğimi çok zorladı hem tüm kolumu. Bu gerçekten hafif, kesinlikle dyson kadar iyi çekmiyor ama parasına göre dyson gibi iş görüyor. Işıklı olması harika, tozları görüyorsunuz direk. Düğmesine basılı tutmadan yapıyorsunuz bence bu çok önemli bir ayrıntı değil. Filtresini içinden çıkan fırça ile düzenli temizlerseniz çekim gücünde sıkıntı yaşamazsınız, 5 ay kullandıktan sonra makine çekmemeye başladı ve eyvah dedim daha yeni hemen gitti alet tabi dyson boşa o kadar iyi değil falan dedim. Ama filtreyi bir temizledik eski canavar haline döndü. Bir de makineyi yüksek ayarlarda yatak harici çok çalıştırmazsanız batarya ömrü de uzuyor. Fiyat performans olarak harika bir ürün bence, dyson hafif olsaydı yoluma dyson ile devam ederdim ama bel sırt boyun kol ağrısı çekenlere göre değil dyson kesinlikle.

 

Markaya isme para vermek isteyen Dyson alabilir. Bir ay oldu yaklaşık olarak. Emiş gücü şarj süresi, kullanım süresi vb özellikleri daha meşhur markayla kıyaslarsanız hangisini almanız gerektiğine zaten kendiniz karar vereceksiniz. Ben evimde Roidmi’nin robot süpürgesini de kullanıyordum. Bu ürünü de koltuk üstü dolap arası gibi robot süpürgenin ulaşamadığı yerler için aldım. Kesinlikle tam puan verilecek bir ürün.

.

Hepsiburada üzerindeki 2 yıldızlı tek olumsuz yorum.

 

Çekmiyor düzgün
Trendyol’daki olumlu yorumlardan birkaçı

 

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Günlük kullanım için gayet yeterli. Robot süpürgem de var, ama ona ihtiyaç duymadım bu geldiğinden beri. Fiş priz uğraşmadığım için kullanımı pratik, hemen süpür geç. Eğer robot ve şarjlı arasında kalan varsa kesinlikle şarjlı alın derim, daha çok işinizi görüyor. Ürünün ağırlığına gelince: Bir elimle süpürgeyi tutarken diğer elimle motor kısmını alttan desteklemek gerekiyor. Süpürgeyi yerden kaldırırken başlık da öne düştüğü için bütün ağırlık bileğe biniyor çünkü. Tek elle koltuk üstü falan süpüremiyorum şahsen. Bence ürünün bu konuda kg bazında değil tasarımında bi eksiklik var ağırlığı fazla hissettiriyor. Bunun dışında duvar dibi gibi köşeleri süpürmede pek başarılı değil, çünkü normal süpürge gibi hava ile çekmekten ziyade başlıktaki silindir ile (gırgır mantığı) toplayıp çekiyor. O silindirin değmediği tam köşe de kırıntı vs varsa alırken zorlanıyor. Fırçalı aparatını da sevmedim, toz almada iyi fakat koltuk üstü kırıntıları süpürmede başarısız. Ayrıca aparatın ucu 360 derece döndüğü için birden yataydan dikeye geçiyor o da yoruyor ağırlığı fırçaya veremiyorsunuz yine bütün yük bilekte kalıyor. Başka şarjlı süpürge kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum, o yüzden gördüğüm eksi yönlerden bahsetmek istedim. Evde hayvan var tüy toplayayım diyenleri yorar mı bilemedim ama özellikle evde küçük çocuğu olanlar için günlük döküntüleri alayım derseniz gayet de memnun eder. Büyük süpürgenin yerini tutmaz, günü kurtarmak için pratiklik açısından alınır. Bütün bu eksi yönlere rağmen süpürmedeki başarısı, en düşük modda bile kırıntı bırakmayışı, yatak başlığının işlevselliği, şarjının diğerlerine göre daha kısa sürede dolması, başlıkta ışığının oluşu, şarjının hemen bitmeyişi, süpürgeyi yere yatırdığınızda koltuk altına tamamen girebilmesi yönleri ile beni memnun ettiği için 5 yıldız veriyorum ⛔️Önemli not: hepa filtrede pil gibi bişey var temizlerken ona dikkat edin düşürmeyin. O yerinden oynarsa makine kırmızı ışık veriyor çalışmıyor.

.

24 saat dolmadan sorunsuz elime ulaştı bende merakla bekliyordum çok iyi oldu. 2 günlük deneme ve ilk izlenimim gayet olumlu yönde emiş gücü çok iyi 2 saatte full şarj oluyor en düşük modda masaların tozunu aldım kahverengi mobilya baya parladı yeni süpürülen evi süpürdüm hazneye tozlar doldu epeyce. sesi çok değil gece bile çalıştırılır küçük kullanımı rahat bir süpürge ışıkları karanlıkta yanıyor kendiliğinden. hazne temizliği kolay turbo modu ve küçük başlıkla koltuk süpürdüm çekimi çok çok iyiydi. dyson alma fikriyle yola çıktım araştırma yaparken yollarımız kesişti şimdilik uygun fiyata hallettim bu işi güzel bir makinem oldu diye mutluyum ilerleyen zamanda yanıltmaz umarım. dyson kullanmış birisi olarak daha hafif olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim eğer büyük makineyle kombine kullanılacaksa alınabilir. 2350 tl ye aldım fiyatı da beni memnun etti teşekkürler Trendyol

.

biraz kullanıp o şekilde yorum yapmak istedim bu süpürge elim kolum herşeyim oldu iyiki almışım tereddüt etmeden alabilirsiniz muhteşem

 

Trendyol’daki olumsuz yorumlar mevcut. Bunlardan çoğu teknik servis problemleri. Servis ürünlerinin kargo ücretlerini müşterilere yansıtmışlar.

kesinlikle kimse almasın 1 ay demeden bozuldu arıza için yetkili servise gönderdik (annemde de aynı model vardı aynı şekilde onun süpürgesi de bozuldu eş zamanlı olarak neredeyse) yetkili servis arızayı gidermiş kargoyu alıcı ödemeli olarak şimdi tarafımıza göndermiş çigligin bu kadarı da pes dedirtiyor kimseye tavsiye etmiyorum.

 

Merhabalar ürünü alalı bir hafta oldu, sadece evde bir kaç yerde denedik ama çok ağır ve kedim var evde tüylerini almakta çok güçlü değil en son kademesinde bile ve ön tarafı ağız kısmı çok kalın eğer elinizin altında şarjlı bir gırgır olsun istiyorsanız ok ama diğer türlü bütün ev temizleme konusunda idaal bir süpürge olarak kullanılmaz, ki evimde halı çok yoktur olanlarda kilim tarzında.. Beğenmedim kısacası 👍

 

Ürünle, fiyat arasında performans uyumu bulunmamakta. Aydınlatma özelliği güzel ancak halısız ortam da dahil en yüksek devirde daha iyi bir sonuç alabiliyorsunuz. Tabi bu koşullarda sadece 1 odayı net süpürebiliyorum. Memnun kalamadım, ihtiyacımı karşılamadı.
Orta modda sarjı 40 dakika yazmışlar ama 20 dakika gidiyor
Ürünü almak isteyenler,bu yorumu lütfen okusun! Ürün kullanım da resimde oluşan kırılma meydana geldi.Servise gönderdiğim de ürünün kullanımından meydana geldiği söylenerek tarafıma hiç bir şekilde olumlu destek sağlanmadi.(Resimde de göreceğiniz üzere en önemli kısmı kırılma meydana geldi.Bu kırılma servis tarafından söylenen açıklama temizlik yapılmaması gibi treji komik bir açıklama ile birlikte 600₺ ücret talep edildi.Hasari yaptırmadım.Burdan tüm yetkileri talebim bu yorumu Okuyan tüm müşterilere aynı şekilde mağduriyet yaşatılmamasidir.Bu konuyu tüketici haklarina taşıyacağım.Lutfen bu ve muadili ürün aldığınızda bu yorumu dikkate alın!!!
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.