Twitter, Tweetleri Seçilen Kitlelerle Paylaşmak İçin Yeni ‘Topluluk’ Araçları Geliştiriyor

Twitter, Şubat ayında gerçekleştirdiği Analiz Günü sunumunda, yeni Topluluk özelliğinden bahsetti. Twitter kullanıcılarının tweetlerini herkesle paylaşmak yerine seçilen alt kullanıcı grupları içinde paylaşmalarına olanak tanıyan ‘Topluluklar’ adlı yeni, grup benzeri bir seçeneğin ön tanıtımını yaptı.

Üstteki görselde görebileceğiniz gibi, normalde tüm takipçilerinize tweet atmak yerine, ‘Topluluklar’ her tweet için belirli bir kitle seçmenize olan sağlıyor. Bu, Twitter kullanıcılarının tüm takipçilerini alakasız güncellemelerle sıkmaktan veya daha uç noktalardan farklı amaçlar için ayrı Twitter profilleri oluşturmak zorunda kalmadan daha geniş bir konu ve ilgi alanı yelpazesiyle etkileşime girmesini sağlar.

Jane Manchun Wong İsimli Mühendis Yeni Özelliği Buldu!

Jane Manchun Wong isimli mühendis, Twitter’ın yeni özelliğini Twitter.com kodları arasında bulmayı başarmış ve bir örneğini yaparak nasıl gözükeceği hakkında fikir sahibi olunmasını sağlamış.

Wong, yine topluluk sayfasının da kodlarına ulaşarak oluşturulan topluluk sayfasının nasıl görüneceğini de sundu.

Görsel içeriğinden anlaşıldığı üzere Topluluk sayfalarına dışarıdan katılmak ya da çıkmak mümkün. Topluluk içerisine dahil edilen kullanıcılar sadece bu Tweetleri görür ve yorum yapabilir. Topluluk sayfasında Ana Sayfa ve Hakkında ismiyle iki sekme yer alıyor.

Twitter’ın yeni Topluluk uygulamasının oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Zira sizi takip eden her kullanıcı sizden sadece belirli konularda Tweet görmek isteyebilir. Kişisel ya da konu dışındaki Tweetlerden haberdar olmak istemeyenler olabileceğini düşünürsek oldukça başarılı bir iş.

Twitter’ın yeni özellikler getirmesinin arkasında şirketin belirlediği hedefi gerçekleştirme isteği bulunmakta. Twitter, önümüzdeki üç yıl içerisinde 123 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesine katmayı hedefliyor. Ayrıca 2020’de 3,7 milyar dolar kazanan şirket, 2023’te en az 7,6 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.

Kullanıcılar için oldukça kullanışlı olan bu özellik, kişisel olarak benim gibi Twitter’ın ilgilenilen konu dışındaki Tweet ve gündeme maruz kalmasını önleyecek. Haliyle Twitter ile olan etkileşim de bir hayli artacak.

Bu aynı zamanda yeni fırsat anlamına gelir, ancak bu yeni gelişmelerin her birinin sizin ve ilerleyen Twitter süreciniz için ne anlama gelebileceğini düşünmeye değer. Twitter şu anda her biri için yalnızca test modunda olabilir, ancak tahtadaki bu büyüme hedefleriyle, bunların gerçekleşeceğine, teorik olmadığına veya birkaç yıl boyunca yüzecek fikir olmadığına bahse girebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.