Galaxy Note 7 Soruşturması Sonuçları Belli Oluyor!

Samsung tarafından yapılan Galaxy Note 7 soruşturması tamamlanmak üzere. Patlamalar ile ilgili yapılan bu soruşturma ile ilgili açıklama ise çok yakında geliyor. İşte detaylar!

note-7-sorusturmasi

Samsung Galaxy Note 7 modellerinin patlama haberleri uzun bir süre gündemi meşgul etmiş ve büyük dikkat çekmişti. Güney Koreli teknoloji devinin bu olaylar ile ilgili yaptığı soruşturmanın sonuçları da çok yakında belli olacak.

Galaxy Note 7 modelleri neden patladı?

Galaxy Note 7 modellerinin patlama haberleri özellikle Eylül ve Ekim aylarında gündemi ciddi anlamda meşgul etmişti. Firma ilk çağrısında bataryaları ya da direkt telefonları değiştirerek sorunu çözmek için adım atmıştı ancak değişen cihazlarda da sorunların yaşanması firmanın telefonları tamamen piyasadan çekme kararı almasına sebep olmuştu. Bir diğer yandan cihazların neden patladığı tam anlamı ile çözülememiş ve Samsung da soruşturmayı genişleterek sonuçları tüm dünyayla paylaşacağını ifade etmişti.

Galaxy Note 7 soruşturması hakkındaki açıklama Aralık’ta yapılacak

Bazı endüstri kaynaklarının verdiği bilgilere göre Galaxy Note 7 soruşturması sonuçları Aralık ayının içinde duyurulacak gibi görünüyor. Güney Kore ve ABD merkezli pek çok ürün güvenliği ajansı ile birlikte çalışan firma patlamaların nedenini ortaya çıkarmakta son derece kararlı bir tutum sergiledi.

Başta patlama nedeninin özellikle batarya olduğu düşünülmüş olsa da, firmanın tedarikçilerini değiştirdiğinde de aynı sorunları yaşaması kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına sebebiyet verdi. Bu noktada Galaxy Note 7 olaylarında pek çok faktörün rol oynadığı düşünülmeye başlandı. Bakalım Samsung Galaxy Note 7 patlamaları arkasındaki neden tam olarak ne çıkacak? Bunu Aralık ayı içerisinde öğrenebileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.