Android 7.0 Nougat Güncellemeleri Ne Zaman Geliyor?

Android 7.0 Nougat sürümünün gelmesine oldukça kısa bir süre kaldı. Peki, şu anda kullanılan Android cihazlara bu sürüm ne zaman gelecek? İşte Android Nougat sürümünün tahmini dağıtım tarihleri!

Android 7.0 Nougat

Android işletim sisteminin en yeni sürümü olan Android 7.0 Nougat çok yakın bir zamanda kullanıcılar ile buluşmaya başlayacak. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Nougat beta sürümünün final versiyonunu görmüştük.

Her zaman olduğu gibi Android Nougat sürümünü alacak olan ilk cihazlar Android One ve Nexus platformundaki cihazlar olacak. Buradaki asıl soru ise HTC, Samsung ve LG gibi firmaların akıllı cep telefonlarına Android 7.0 Nougat’ı ne zaman sunacağı.

Dilerseniz öncelikle Nougat sürümü öncesinde kullanılan Marshmallow sürümünü ve firmaların bu sürüm güncellemesinde nasıl bir performans sergilediğini biraz ele alalım. 5 Ekim 2015 tarihinde resmi olarak çıkan Android Marshmallow sürümü için en hızlı firmalar Motorola, HTC ve Lg oldu. Bu firmalar Aralık ayı itibariyle bazı modellerine güncellemeyi sunmuştu.

Android 7.0 Nougat-

Aralık 2015’te Android Marshmallow güncellemesine kavuşan akıllı telefonlar LG G3, LG G4, HTC One M8, HTC One M9 ve Moto X Pure modelleri olmuştu. Bu firmaları da Şubat ve Mart aylarında güncellemeyi vermiş olan Samsung ve sony markaları takip etmişti.

Tahmini Android 7.0 Nougat çıkış tarihleri

Motorola’nın Android 7.0 Nougat güncellemesini amiral gemilerine Kasım ve Aralık aylarının başında vermesi beklenirken Motorola’dan sonra davranan ismin de Samsung olması bekleniyor. Ocak 2017’de Samsung’dan Nougat hamlesi bekleniyor. Bunların yanı sıra LG’nin Şubat 2017, Sony’nin Nisan 2017 ve HTC’nin de Aralık ayı içerisinde güncellemeyi amiral gemisi modellerine vermesi bekleniyor.

Android kullanıcılarının şimdiden merakla beklediği Android 7.0 Nougat sürümü için verdiğimiz tarihlerin tahmini olduğunu tekrar hatırlatalım. Zira bu tarihlerin değişmesi söz konusu olabilir. Ancak elbette kullanıcıların isteği bu tarihlerin çok çok öncesinde güncellemeyi alabilmek. Bakalım Android kullanıcılara bir sürpriz yapacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.