MIT, 5 Milyar Doları Gözden Çıkardı!

MIT yani Massachusetts Institute Of Technology dünya için 5 milyar doları gözden çıkardı. Bu meblağ “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” çerçevesinde harcanacak. İşte merak edilen tüm detaylar!

mit

 

Massachusetts Institute Of Technology yani MIT bulunduğumuz mevcut dünyanın çok daha iyi bir yere ulaşması adına çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. ABD’nin bu dünyaca ünlü teknoloji enstitüsü, başlatmış olduğu “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” çerçevesinde dünya için 5 milyar dolarlık bir harcama gerçekleştirmeyi planlıyor.

MIT’in planı ne?

Dünyanın sahip olduğu başlıca ve büyük sorunlara önem verecek olan bu proje kapsamında altı adet öncelikli konu yer alacak. İlk önce beyin ve yaşlanma arasındaki korelasyon incelenecek ve Alzheimer hastalığına ilişkin çok daha detaylı bulgular elde etmek adına çalışmalar gerçekleşecek.

mit

Bir sonraki aşamada ise Güneş Sistemi’nin dışında yer alan gezegenler ve insan fizyolojisindeki protein etkileşimi araştırmaları ve çalışmaları MIT’in başlatmış olduğu bu projede yer edinecek. Projenin diğer yönlerinde ise küresel iklim değişikliği, küresel ısınma, çevre ve sürdürülebilir tüketim ile ilgili bir dizi araştırma yapılacak.

Bunların yanı sıra “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” çerçevesinde CRISPR-Cas9 adındaki biyolojik devreler ve süreçler hususunda detaylı incelemeler yapılacak. Bu incelemelerin kanser tedavilerine çok daha fazla olanak tanıması bekleniyor ve tedavilerin çok daha etkili olması hedefleniyor.

MIT’in öğrencilerine büyük destek!

MIT,  proje kapsamında görev alan ve çalışmalarını sürdüren öğrencilere mali yardım çözümlerinde bulunacak ve aynı zamanda girişim desteği sunacak. Öğrencilerin daha iyi ortamlarda çalışmalarını ve incelemelerini sürdürmeleri adına açılacak olan yeni tesisler Massachusetts Institute Of Technology öğrencilerinin her an hizmetinde olacak.

mit_

Massachusetts Institute Of Technology başkanı L.Rafael Reid, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada dünyanın mevcut kültürel, siyasi ve ekonomik sorunlarına alternatif çözümler geliştirmek adına çalışmalar yaptıklarını ve bu kapsamda da söz konusu projeyi oluşturduklarını ifade etti.

Basında yer alan bazı haberlere göre de MIT, bu proje çerçevesinde hali hazırda 2.6 milyar dolar gibi büyük bir meblağ harcamış durumda. Projenin geliştirilme aşamasında da 2.4 milyar dolar civarında bir meblağın harcanması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.