Instagram Çoklu Hesap Kullanımı Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram yeni güncellemesi ile kullanıcılarına mükemmel bir imkan daha sunuyor. Bu güncelleme sayesinde artık Instagram çoklu hesap kullanımı yapılabilecek yani kullanıcılar birden fazla hesabı aynı anda, aynı cihaz üzerinden yönetebilecek.

insta-coklu-hesap

Bugüne kadar birden fazla Instagram hesabına sahip olan kullanıcılar hesaplarına erişim sağlamak için irinden çıkış yaparak diğerine giriş yapmak zorundaydı. Bu durum da elbette hem zaman kaybı hem de yorucuydu. Ancak neyse ki bu sorun tamamen çözüldü ve Instagram çoklu hesap kullanımı mümkün hale geldi.

Hem iOS hem de Android için gelmiş olan güncelleme sayesinde Instagram’da çoklu hesap kullanmak artık çok kolay. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların öncelikle Instagram uygulamasının 7.15 sürümünde olması gerekiyor. Eğer daha bir güncelleme yapmadıysanız hemen Google Play Store ya da App Store üzerinden yeni Instagram güncellemesine ulaşabilirsiniz.

instagram-hesap

Peki, güncelleme sonrasında Instagram çoklu hesap kullanımı özelliğini nasıl aktif hale getireceksiniz? İşte cevabı!

Gerekli güncellemeyi yaptıktan sonra öncelikle profil sayfanıza gelin. Sonra sağ üst tarafta bulunan üç nokta şeklindeki seçeneklere tıklayın. Bu seçenekler bölümünde en aşağıda hesap ekle bölümünü göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayın. Sonrasındaki işlemler ile Instagram uygulaması üzerinde 5 farklı hesap kurabilirsiniz.

Hesaplar arasında geçiş yapmak istiyorsanız, hesap ekleme işlemlerini yaptıktan sonra profil sayfanızın üst kısmında yer alan profil ismine tıklayın. Burada eklemiş olduğunuz diğer Instagram hesaplarını göreceksiniz ve tek bir tuş ile hesaplar arası geçiş yapabilirsiniz.

instagram-coklu-hesap

Artık Instagram hesabınıza şu an kullandığınız hesabın dışında 4 farklı hesap daha ekleyebilir ve tüm bu hesapları sadece tek bir tık ile son derece kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Emin olun Instagram çoklu hesap kullanımı özelliği sayesinde Instagram hesabınız çok daha eğlenceli olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.