Anonymus NASA’yı Hacklediğini İddia Ediyor!

Dünyanın en büyük ve en bilinen hacker gruplarından bir tanesi olan Anonymus, son paylaştığı bilgiler doğrultusunda NASA’yı hackledi ve sistemden de bazı bilgileri çalmayı başardı. Bu bilgiler arasında hava değişimini sağlama amacı ile kullanılan drone programları da yer alıyor.

nasa-anonymus

Son zamanlarda artan hackleme olaylarının başında gelen isimlerden biri de şüphesiz ki Anonymus hacker grubu. Grubun iddialarına göre son zamanların en büyük hack saldırılarından bir tanesine imza attılar. V for Vendetta maskeleri ve tehditkar videoları ile tanıyor olduğumuz bu büyük hacker grubu NASA’yı hacklediğini ve kurumun devlet adına geliştirmiş olduğu bazı programların ortaya çıkarttığını iddia etti.

Grubun yaptığı bu çarpıcı açıklamalar sonrasında araştırmacı gazeteci Mikael Thalen kişisel Twitter hesabı üzerinden bu hack olayının gerçekten de gerçekleştiğine dair bazı bilgiler paylaştı. Gazetecenin söylediğine göre Anonymus grubu tam tamına 276 GB boyutunda veri çalmayı başardı.

Hacklenmiş olan veriler içerisinde kurumun bir araştırma drone’unun bilgileri, bir hava değişim projesinin bilgileri ve NASA’da çalışan birçok kişinin isim ve telefon bilgileri de yer alıyor. Ancak NASA tarafından gelen açıklamaya göre 30 Ocak günü gerçekleştiği iddia edilen bu hack olayı kesinlikle doğru değil. NASA her ne kadar durumu kabul etmemiş olsa da hack olayının gerçek olduğu Anonymus tarafından yayınlanmış olan kimlik ve telefon bilgilerinin NASA çalışanlarının bilgileri ile uyuşmasıyla ortaya çıktı.

anonymous-hacker

Söylentilere göre ünlü hacker grubu yapılan operasyonun kanıtlanabilmesi adına kontrolünü ele geçirmiş olduğu drone’u okyanusun tam ortasına düşürmek istedi ancak NASA durumu son anda fark ettikten sonra buna izin vermedi. Bu drone olayı hususunda herhangi bir açıklama yapılmış değil ancak NASA’nın bu durumdaki en büyük kaybı hava değişim projesi yani Alternative Fuel Effects on Contrails and Cruise EmiSSions projesinin yayınlanmış olması.

Chemtrails adı ile de anılan bu hava değişim projesi, gökyüzünde ilerlemekte olan bir hava aracının arkasında bıraktığı belirli kimyasalları kapsıyor. Bırakılan bu kimyasallar sayesinde havanın yapısında değişim sağlanıyor ve hava aracı da hiçbir şekilde iz bırakmamış oluyor. NASA ise bahsi geçen bu kimyasalları hava değişimini sağlamak adına kullanıyor. Anonymus’un söylediklerine göre de kontrolünü ele geçirdikleri drone aynı teknolojiyi test etmek için kullanılıyordu.

anonymus-nasa-hack

2,143 uçuş bilgisi, 2,414 NASA çalışanı bilgisi ve 631 hava aracı radar videosunu NASA’dan alarak yayınlamış olan Anonymus, eline geçen tüm bu bilgileri hackleme olayı gerçekleştikten hemen bir gün sonra yayınladı. Söylenenlere göre hack sırasında ele geçirilmiş olan uçuş bilgileri NASA uçuş kayıtları ile de uyuşuyor. Şu anda beklenen açıklamaları yapmamış olan NASA’nın da sessizliğini bozarak ilerleyen günlerde bu olay hususunda açıklama yapması bekleniyor.

Anonymus tarafından gerçekleştirilmiş olan bu saldırı etkili olduğu kadar korkutucu da. Ciddi bilgilere erişim sağlamış olan ünlü hacker grubunun ilerleyen günlerde nasıl işlere imza atacağını tahmin etmek mümkün değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.