Endless Mini Bilgisayar Büyük İlgi Topladı!

2016 yılına her yıl olduğu gibi damga vuran CES fuarı, teknoloji alanındaki son gelişmeleri sergilediği ürün çeşitleri ile göler önüne seriyor. Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES 2016’da, Endless markasının 79 dolarlık Endless Mini isimli bilgisayarı dikkat çekiyor. Günümüzün teknoloji çağında bilgisayara sahip olmayanlar için ise, son derece önemli bir ürün olarak piyasada ilgi göreceğe benziyor.
endless3 (2)Yüksek performanslı ve uygun fiyatlı son teknoloji ürünleri tek çatı altında toplayan CES 2016’da Endless markasının bilgisayarları büyük ilgi gördü. Önceliği çevrim dışı dünya olan Endless marka bilgisayarların piyasada yer alacağı fiyat ise 79 Dolar olarak belirtildi. Endless CEO’su olarak, dünyadaki tüm insanların kolayca bilgisayar sahibi olabilmelerini hedeflediğini söyleyen Matt Dalio, yeni Linux tabanlı bilgisayarları tanıttı. Henüz bilgisayar sahibi olamamış milyonlarca kişiyi hedef alarak üretilmiş olan bu ürünün 79 Dolarlık fiyatına ise ne yazık ki fare, klavye ve ekran dahil değil. Kullanışlı olmasıyla da dikkat çekmeyi başaran Endless bilgisayar, Endless Mini adıyla duyuruldu.
endless1Endless Mini Bilgisayar için üretilen tasarımın özellikler ise şu şekilde: 100’den fazla ücretsiz uygulamanın yer aldığı bilgisayarlar, anti virüs programlarına da ihtiyaç duymuyor. 79 Dolarlık en düşük fiyattaki Endless Mini için 1.50 GHz dört çekirdek, Mali-450 grafik kartı, ARM Cortex A5 işlemci, 2 ön kısımda 1’i arkada yer alan USB 2.0 portları, RJ-45 Gigabit Ethernet portu, 24 GB SSD depolama alanı, 1 GB RAM ve HDMI çıkışı bulunuyor. Aynı özellikleri içeren 99 Dolarlık Endless marka bilgisayarlar ek olarak Bluetooth, 32 GB SSD ve Wifi özelliklerini de içeriyor.
endless2Çevrim dışı dünyaya hitap edebilmesi için İnternet, bilgisayar kullanıcılarına opsiyonel bir seçenek olarak sunuluyor ve bu sayede Vikipedi’den araştırma yapıp sayfaları görüntüleyebilmek için İnternet’e ihtiyaç kalmıyor. Henüz bilgisayar sahibi olmamış kişiler için uygun fiyatlı ve son derece kullanışlı olan Endless Mini, içerisinde bulunan internete gerek duymayan çevrim dışı ansiklopedisiyle, aslında son derece büyük bir kaynağını da kullanıcılarına sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.