Yeni Başlayanlar İçin İnstagram Limitleri

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 400 milyon kullanıcıyı aşan yapısıyla; spamı ve hileyi önlemek amacıyla getirdiği takip, yorum, etiket limitlerini aşağıda paylaşıyoruz.

Kullanıcı Adı

Kullanıcı adınız en fazla 30 karakter olabilir.

Profil Biyografi Limiti

Profilinizde fotoğrafınızın altında yer alan biyografi bölümüne toplam 150 karakterlik açıklama girebiliyorsunuz. Link ekleme engeli bulunmuyor.

Hashtag/Etiket Limiti

Daha fazla kişiye ulaşmak için spam etiketleri önlemek amacıyla tek bir fotoğrafınıza 30 tane ekleyebiliyorsunuz. Sıklıkla karşılaştığımız alakasız etiketlerin birçoğunu; kullanılan fotoğraf uygulamaları ve takip siteleri oluşturuyor. Bu spam etiketleri önlemek amacıyla paylaşmadan önce etiketleri silmenizde fayda var.

Fotoğraf Yorum Limiti

Tek bir yorumunuzda toplam 2.200 karakter uzunluğa izin veriliyorken, 1 saat sadece 200 yorum yapabilirsiniz.

Fotoğraf Beğeni Limiti

İnstagram bir saat içerisinde 300 beğeni limiti veriyor. Daha fazlasına da yapabiliyorsunuz fakat bu sayı 350’den sonrasını aştığı takdirde hesabınız spama düşebilir veya askıya alınabilir. Bu sebeple çıkar ilişkisi olduğu hesaplarınızda dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi.

Takip Etme Limiti

Profiliniz tanınan maksimum takip limiti 7.500 ile sınırlandırılmış. Daha fazlasını istediğiniz takdirde, ‘daha fazlasını takip edemezsiniz’ ikazı ile karşılaşırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.