Elektronik Sigara ve Akıllı Telefon Bir Arada: Jupiter

Jupiter isimli akıllı cep telefonu, üzerinde bulunan e-sigara (elektronik sigara) aparatı ile kullanıcılarına hem sigara içme imkanı sağlıyor hem de telefon ile ilgilenme kolaylığı sunuyor.

elektroniksigara-444

Sigara içen kişiler bazı zamanlarda telefon ile ilgilenirken aynı zamanda sigara içmeye zorlanıyor. Özellikle sık sık telefon görüşmesi yapan kişiler kül tablasında bıraktıkları bir sigara olduğunu bile fark etmiyor. Böylece sigara ve cep telefonu denkleminin bir şekilde eşitlik kazanması gerektiğine inanılıyor ve bu duruma üretilen çözüm ise Vaporcade isimli firmadan geliyor. CES 2016 fuarına ürettiği Jupiter adlı akıllı cep telefonu ile katılan firma, bu büyük gelişme ile ses getirmeyi başardı.

Bahsi geçen telefon Jupiter, son derece sıradan bir görüntüye sahip ancak aslında bir telefondan çok daha fazlası. E-sigara olarak kullanılabilen Jupiter, üst kısmında elektronik sigaralar için özel olarak üretilmiş olan bölmesi ile kullanıcıların sigara içmesine olanak tanıyor. E-sigaranın içilmesi için ihtiyaç duyulan gücü de kendi sağlıyor. Telefonun üzerinde bulunan aparatın içerisinde yer alan ve değiştirilebilir özelliğe sahip olan tütün kısmı ile de tütünü istenen zamanda değiştirmek ya da doldurmak mümkün. İçilmeyen zamanlarda ise bahsettiğimiz bu başlık yerinden sökülebiliyor ve cihaz sadece telefon olarak kullanılabiliyor.

jupiterc-2

Jupiter’in özelliklerinden bahsedecek olursak; bu cihaz Android KitKat 4.4 işletim sistemine sahip. Jupiter IO 3 ve Jupiter IO 4 olmak üzere iki farklı model ile karşımıza çıkacak olan cihaz henüz ülkemize gelmiş değil. IO 3 16 saat pil ömrü ve 3G bağlantıya sahip iken IO 4 hakkında henüz kesin bir bilgiye ulaşılmış değil. Ancak tahminler arasında cihazın adının IO 4 olacağı ve 4G bağlantıya sahip olacağı yer alıyor. IO 3’ün fiyatı ise 300 dolar.

Sigara tutkunları için mükemmel bir haber olan bu elektronik sigara ve telefon ikilisi, şüphesiz ki yok satacak. Elbette bu ekipmana sahip olarak telefonundan sigara içmek isteyen kişiler bir noktadan sonra sigarasını yeniden doldurma durumunda kalacak. Yeniden dolum ücreti 15 dolar iken bir dolum ise 800 çekimlik. Bu da 3 paket sigaraya denk geliyor. Sigara aromaları arasında da nane, şeftali ve kahve yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.