Dünyadaki En Hızlı Şarj Aleti: ASAP Dash

Dünyadaki en hızlı şarj aleti olarak tanıtılmış olan ASAP Dash aslında bir batarya. Bu batarya sayesinde cihazları 5 ila 10 dakika içerisinde tamamen şarj etmek mümkün ve bunun garantisi de veriliyor.

powerbank

Son yıllarda akıllı telefonların şarj ihtiyacını karşılamak için taşınabilir bataryalar ya da diğer adı ile powerbank şarj aletleri epey popüler bir hale geldi. Bu taşınabilir bataryalar sayesinde kullanıcılar dışarıda olsalar bile priz aramadan cihazlarını kolayca şarj edebiliyor. Ancak elbette bu şarj imkanı ile de cihazın şarj olması yeterince hızlı olmuyor. İşte bunun için de bulunan çözüm ASAP Dash!

ASAP Dash sayesinde cihazını son derece hızlı bir şekilde şarj etmeniz mümkün. Piyasadaki şarj cihazlarına kıyasla 16 kat daha hızlı şarj imkanı sağlayan bu taşınabilir şarj aleti bu özelliği sayesinde dünyadaki en hızlı şarj aleti olarak anılmaya hak kazanıyor. Bataryanın hızlı şarj imkanı sağlaması ise kendine özel patentli bir teknoloji sayesinde gerçekleşiyor.

Piyasada yer alan diğer ileri düzey ve seri şarj özelliklerine sahip olan cihazlara bakıldığında çok daha yüksek bir şarj kapasitesine sahip olan ASAP Dash’in kapasitesi tam tamına 5000 mAh. Bu şarj kapasitesi de telefonlarınızın ömrünün 48 saatten daha fazla artırılması demek oluyor. Görüldüğü üzere bu kapasite ile ASAP Dash piyasadaki bütün taşınabilir şarj aletlerini geride bırakmayı başarıyor.

asap-dash-sarj

3 A şarj gücüne sahip olan dünyanın en hızlı şarj aleti ASAP Dash, 5 dakikada iPhone 5’in % 100, iPhone 6’nın % 75, Samsung Galaxy S5’in % 50 ve Samsung Galaxy S6’nın da % 55 oranında dolmasını sağlıyor. Bu süreyi 10 dakika gibi bir zamana uzattığımız takdirde ise tüm bu cihazlar % 100 şarj olabiliyor.

Son derece zarif bir görünüme sahip olan ASAP Dash, eloksallı alüminyum ile tasarlanmış halde. Ayrıca ürün 17 – 21 V patentli hızlı şarj teknolojisine sahip olan güç girişine, akıllı şarj USB girişine ve micro USB girişine sahip. Yalnıza iPhone ya da Android için üretilmemiş olan ürün bütün USB cihazlar ile uyum sağlayabiliyor.

Dünyadaki en hızlı şarj aleti, şarj döngüsünün en yüksek seviyede tutulmasını da sağlıyor. Şarj % 100 görünüyor olsa bile çoğu zaman hızlı tükeniyor ancak ASAP Dash sayesinde bu büyük sorunun önüne geçmek mümkün.

Piyasada yer alan taşınabilir batarya modelleri genellikle 100 ile 300 arasında bir döngü sunuyor. Bu döngü sayısı ileri düzey ürünlerde 500’e kadar çıkabiliyor. ASAP Dash ise 1200 döngü sunuyor ve hızlı şarj olanağının yanı sıra kullanıcılara uzun ömürlü şarj olanağı da sunuyor. Bu durumda haftanın her günü kullanılan bataryaların ömrü 1 yıl olurken ASAP Dash’ın ömrü 3 yıla kadar çıkabiliyor.

asap-dash-powerbank

Altın, silah metali ve gümüş renkleri ile alıcıların beğenisine sunulmuş olan ASAP Dash 179 dram ağırlığında üretilmiş. Fazla şarja karşı önlemli, kısa devreye karşı korumalı, ısınmaya karşı dayanıklı ve düşürme testlerini başarıyla geçmiş olan bu ürün Indiegogo üzerindeki hedefine kısa sürede ulaşarak büyük bir başarı sergiledi.

Ürünün hedefi 30 bin dolar iken bitimine 2 ay kala elde edilen bağış toplamı 80 bin dolar civarında. Ürünü satın almak için yapılabilecek en düşük bağış ise şu anda 59 dolar.

Sizler de şarj sorunu nedeni ile cihazlarından uzak kalıyorsanız artık üzülmeyin. Dünyanın en hızlı şarj aleti olan ASAP Dash sayesinde hem hızlı hem de uzun ömürlü bir şarj olanağına sahip olabileceksiniz. Üstelik bunun için bir servet ödemenize gerek kalmayacak!

3 Yorumlar
 1. Anıl Akca diyor

  Siparişi nereden verebiliriz ?

  1. Okan Keskin diyor

   Merhaba, bu link https://goo.gl/RQpqaQ üzerinden satın alma yapabilirsiniz fakat ürünün Türkiye’ye gönderimi; ilgili firma ve gümrük prosedürleri nedeniyle sıkıntı olacaktır. Yurtdışında tanıdığınız var ise adresine gönderimini sağlayabilirsiniz. Veya ürünün Türkiye pazarına girmesini bekleyebilirsiniz.

 2. Burak Dönmez diyor

  Pil kapasitesi düşük, eğer ki cihazlara %100 dolum yapıyorsa alınır. Fakat ülkeye girdiğinde 150 liradan aşağı satılmaz. Pek satış olacağını sanmıyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.