Bir Efsane Küllerinden Doğdu, Fiat 124 Spider!

Fiat’ın, İstanbul Otomobil Fuarı kapsamında görücüye çıkardığı efsane model 124’ün makyajlanmış yeni kasası 124 Spider, spor araç severlerin beğenisine sunuldu. İşte Fiat 124 Spider’ın teknik özellikleri ve satış fiyatı…

İtalyan otomobil devi Fiat, 16 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en değerli 10. otomobil şirketi olma ünvanına sahip. Ülkemizde de oldukça geniş araç kitlesine ve kullanıcıya sahip olan Fiat, daha önce ilk jenerasyonunu 1966 yılında ürettiği 124 modelinin yenilenmiş versiyonunu çıkardı.

İstanbul Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkan Fiat 124 Spider; İtalya Torino’daki Fiat Tasarım Merkezi’nde (Centro Stile) tasarlandı. Fuar’a gelen otomobil severler tarafından büyük bir ilgiyle incelenirken tasarımıyla da göz doldurdu.

Efsaneleşmiş araçlar arasında oldukça popüler olmuş 124, yenilenmiş kasasıyla birlikte üstü açık otomobiller arasında oldukça dikkat çekiyor. Yenilenen tasarımıyla birlikte eskilerden ilham alınarak modern dokunuşlar yapılmış.

Ön bölümünde keskin çizgilere sahip yuvarlak hatlı farlara sahip bu üstü açık araç, petek tasarımlı altıgen üst ızgarasıyla sade ve şık bir görünüme sahip. Dış tasarımını arka bölümdeki çift egzoz çıkışıyla daha da sportif ve agresif bir algıya kavuşturan araç, oval far yapısıyla sadelikten de ödün vermemiş.

Aracın iç bölümünde ise sade ve kullanışlı bir ön konsoldan söz edebiliriz. Efektif tuşlarla donatılmış direksiyon simidinin kullanışlı yapısı direksiyonun arka bölümündeki klasik gösterge paneliyle birleştiğinde yine şık ve sade bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Fiat 124 Spider’ın teknik özellikleri ve fiyatı!

Hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneğiyle tercih edilebilecek olan Fiat 124 Spider, 1.4 litrelik turbo beslemeli, MultiAir teknolojisine sahip arkadan itişli 140 HP gücündeki benzinli motorla kullanıcılara keyifli bir üstü açık otomobil keyfi vaat ediyor.

Fiat 124 Spider Türkiye’de 150.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcısıyla buluşacak.

1 yorum
  1. Nuri diyor

    Fuarda canlı görme şansım oldu. Çok güzeldi fakat bazı konumlarda ucuz işçilik yapılmış bence. Fiyat ülkenin malum ötv sorunundan dolayı yüksek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.