Instagram Alışveriş Etiketleri Geliyor!

Popüler sosyal medya servisi Instagram’ın kullanıcıları bundan sonra fotoğraflarda gördükleri ürünleri satın almak adına üzerinde bulunan linkleri kullanabilecek. İşte Instagram alışveriş etiketleri hakkındaki detaylar!

instagram-alisveris

Instagram uygulamasının popülaritesi arttıkça pazarlama gücü de aynı şekilde artıyor. Günümüzde bu uygulama üzerinde satış yapan birçok kişi ve kurum görmek mümkün. Kullanıcılar da daha hızlı ve kolay bir alışveriş için bu uygulamayı sık sık tercih ediyor. Bu durumun devamını sağlamak ve daha işlevsel hale getirmek adına da yepyeni bir girişim yapılıyor. Zuckerberg Instagram’a para kazandırmak adına yeni bir özelliği kullanıma sunacak.

Instagram üzerinde satış yapmak isteyen kullanıcılar artık yayınlamış oldukları fotoğraflarda yer alan ürünlere satın alma etiketleri ekleyebilecek. Bu şekilde bir fotoğraftaki ürünü beğenerek satın almak isteyen kullanıcılar da etikete tıklayarak ürünün satın alma sayfasına anında yönlendirilebilecek.

Instagram alışveriş servisinde ürünler arşivde saklanabilecek

Kullanıcılar beğendikleri ve daha sonra satın almak istedikleri ürünleri kendi arşivlerinde saklama imkanına sahip olacak. Ancak bu etiketler yalnızca Instagram ile anlaşmalı olan markaların satışa sunduğu ürünler için geçerli olacak. Bu şekilde Instagram kullanıcı kitlesini yalnızca anlaşma yapmış olduğu markalara yönlendirecek ve oluşacak büyük gelirden kendisi de bir pay alabilecek.

instagram-alisveris

Instagram fenomenleri için de büyük bir gelir kapısı haline gelebilecek bu yeni özellik sayesinde platforma yeni kullanıcılar çeken içerik üreticilerinin Instagram uygulamasına bağlılıkları da artmış olacak. Bu durum da Instagram uygulamasını Vine gibi bir son ile karşılaşma riskinden alıkoyacak.

Hatırlayacağınız üzere Vine’ın milyonlarca takipçiye sahip olan fenomenleri yeterince para kazanamadıkları için Twitter’dan aylık 1,2 milyon dolar maaş istemiş ve istekleri geri çevrildiğinde de platformu terk etmişlerdi. Kısa bir süre sonra da Twitter Vine platformunu kapatmak zorunda kalmıştı.

Instagram alışveriş özelliğini de bünyesine ekleyerek Vine gibi bir son yaşamaktan kaçıyor. Bu yeni özellik şu an için sadece Instagram’ın iOS sürümünde ve ABD’de geçerli olacak. Ancak Instagram anlaşma yapmış olduğu markalar ile birlikte yeni ülkelerde de bu özelliği kullanıma sunacak. Bakalım alışveriş sever Instagram kullanıcıları bu yeni özellikten memnun kalacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.