Tesla Müşterileri Siparişlerini Neden İptal Ediyor?

Tesla CEO’su Elon Musk son dönemde politikaya atıldı ve bazı Tesla müşterileri de bu duruma oldukça kızdı. Bunun ardından da müşteriler siparişlerini iptal etmeye başladı. Peki, bu insanlar neden Elon Musk’a bu kadar kızdı? İşte detaylar!

ABD’nin taze başkanı Donald Trump, seçimi kazandıktan sonra New York şehrinde teknoloji devi firmaların CEO’ları ile bir araya gelmiş ve Elon Musk’ın da kendisinin danışmanı olacağını ifade etmişti. Trump’ın görevi devralıp Beyaz Saray’da mesaisine başlaması ile birlikte de Tesla CEO’su Elon Musk yeni başkanın danışmanı olarak görevini yapmaya başladı. Bu durumun büyük bir tepki çektiğini de söylemek mümkün.

Tesla müşterileri yeni başkanın danışmanına oldukça kızgın!

Donald Trump’ın siyasi politikalarından hoşnut kalmayan ve Elon Musk’ın da tüm bunlara sessiz kalmış olmasına kızan bazı Tesla müşterileri siparişlerini iptal etmeye başladı. Elbette bu da basında büyük bir yankı yaratmayı başardı. Şu ana kadar otomobil devi Tesla’ya verilmiş olan kaç araç siparişinin iptal edildiğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak siparişlerini iptal eden kişilerin büyük bir bölümü aynı düşünceye sahip.

Donald Trump’ın ABD başkanı olmasını istemeyen Tesla müşterileri, Elon Musk’ın danışmanlık görevini bir kenara bırakması, firmanın yeni araçlarına ve uzay çalışmalarını gerçekleştiren SpaceX firmasına odaklanması gerektiğini iddia ediyor. Bakalım bu protesto niteliği taşıyan sipariş iptalleri için Elon Musk herhangi bir açıklama yapacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.