Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

Hem bilgisayar hem de akıllı mobil cihazlar üzerinden kullanılabilir halde olan Instagrama fotoğraf yüklemek için sadece mobil cihazlar kullanılabiliyordu ancak artık bilgisayardan Instagrama fotoğraf yükleme yapabilirsiniz!

gramblr

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram günden güne daha fazla seviliyor. Böylece uygulamada yapılan yenilikler de artış gösteriyor. Bütün işletim sistemlerinde kullanılabilen uygulama mobil cihazların yanı sıra web sürümü sayesinde bilgisayarda da kullanılabiliyor.

Bilgisayarda kullanılabilmesine rağmen ne yazık ki uygulamaya web sürüm üzerinden fotoğraf yüklemesi yapılamıyor. Ancak üzülmeyin artık bilgisayardan Instagrama fotoğraf yükleme işlemini kolayca yapabilirsiniz. İşte uygulamanız gereken adımlar!

insatgram-bilgisayar

Öncelikle bilgisayarınız üzerindeki fotoğrafları uygulamaya yüklemek için Gramblr ismindeki programı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Gramblr’ı kurduktan sonra program üzerinden Instagram hesabınızı eşleştirin. Sonrasında da uygulama üzerinde paylaşmak istediğiniz fotoğrafı program üzerinde gösterilen alana sürükleyip bırakın. Böylece programa istediğiniz fotoğrafı anında yükleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar da değil! Dilerseniz Gramblr üzerinden fotoğrafınıza efekt uygulayabilir ya da hareket katabilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraf ile ilgili bir başlık ya da hashtag ekleyerek hazırlamış olduğunız fotoğrafı Instagram hesabınıza direkt olarak gönderebilirsiniz. Eğer fotoğrafı hemen paylaşmak istemiyorsanız başka bir zaman seçeneğine tıklayarak fotoğrafın ileri bir tarihte yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

gramblr-instagram

Gramblr programı sayesinde bilgisayardan Instagrama fotoğraf yükleme işlemi Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Mac OSX ile uyumlu olan cihazlar üzerinden gerçekleşebiliyor.

Elbette Instagram hesabınızı mobil cihazınızdan kullanmak çok daha kolay ve hızlı olacaktır. Sonuç olarak mobil cihazınızı istediğiniz yere götürebilir ve her an fotoğraf paylaşabilirsiniz. Ancak yine de bilgisayar üzerinden hesabınıza fotoğraf yüklemek de işinize gelebilir. Ayrıca bu programın sizlere birçok imkan sunuyor olması da büyük bir avantaj!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.