Playstation VR Ne Zaman Çıkıyor?

Birçok oyuncunun sabırsız bir şekilde beklediği Playstation VR Sony tarafından piyasaya sürülecek. Uzun zamandır bu konuda birçok söylenti vardı ancak ürünün çıkış tarihine ilişkin bazı açıklamalar geldi.

PlayStation-VR-gözlük

Sanal gerçeklik her geçen gün hayatımızda daha büyük bir yer ediniyor. Sanal dünyayı gerçek bir hale getirmek isteyen firmalar da şimdiden büyük bir rekabet içerisine girmiş durumda. Bu rakip firmalar arasında Sony, Google, Apple ve Samsung gibi dünyaca ünlü firmalar yer alıyor.

Sanal gerçeklik ürünleri arasında en çok merak edilen ve en çok beklenen ürün kesinlikle Playstation VR. Sony’nin piyasaya süreceği ürün özellikle oyuncular tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Şimdiye kadar HTC Vive ve Oculus Rift ürünlerinin çıkış tarihi açıklanmış olsa da henüz Sony’den bu yönde bir açıklama gelmemişti ve işler bir türlü resmiyete kavuşmamıştı.

Playstation-vr

Ancak son günlere yayınlanan haberlere bakacak olursak artık Playstation VR’ın bir çıkış tarihi var gibi görünüyor. Hatta bu hususta GameStop’ın CEO’su Paul Raines ile bir röportaj gerçekleşti ve bazı bilgiler alındı. Bu bilgiler yönünde Playstation VR’ın çıkış tarihi 2016 yılının sonbaharı gibi görünüyor.

Röportajda sanal gerçeklik teknolojisinin oyun endüstrisini nasıl etkilediğinden söz eden Paul Raines, ürünün bu yılın son aylarında piyasaya sürüleceğini söyledi. GameStop oyun ve oyun donanımlarının satışını yapan bir firma olduğu için Raines’in bu bilgiye ulaşmış olması işten bile değil. Yani gelen bilgilerin gerçekten de doğru olduğuna inanılıyor.

playstationvr-sanal-gerceklik

Tüm bu açıklamalara rağmen Sony hala sessiz ve Playstation VR hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak bu markete çok yakın zamanda Samsung ve Google gibi büyük firmalar da dahil olacak. Yani bu durum göz önüne alınacak olursa Sony’nin mutlaka bir atak yapması gerekiyor. Aksi takdirde rakiplerinin gerisinde kalması söz konusu olabilir.

Tahminlere göre ürün hakkında bilgi edinmek E3 2016 etkinliği ile daha mümkün olacak. Zira ürünün bu etkinlik çerçevesinde tanıtılması bekleniyor. Şimdiden özellikle oyuncuların heyecan içerisinde beklediği Playstation VR görücüye çıktığı zamanda da büyük ilgi toplayacak gibi görünüyor. Ancak herkesin kulağı şu an Sony’den gelecek olan açıklamada.

Playstation VR Ne Zaman Çıkıyor? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bunlar Çok Okundu!
Akıllı Gözlük Engelsiz Hackathon’da Birinci Oldu

Akıllı Gözlük Engelsiz Hackathon’da Birinci Oldu

5 sene önce Öykü Çağ paylaştı
Apple Watch Bir Hayat Kurtardı

Apple Watch Bir Hayat Kurtardı

5 sene önce Merve paylaştı
Sony Xperia Ear İncelemesi

Sony Xperia Ear İncelemesi

5 sene önce Merve paylaştı
Jabra Sport Coach ile Keyifli Spor Saatleri

Jabra Sport Coach ile Keyifli Spor Saatleri

5 sene önce Öykü Çağ paylaştı
dokiWatch: Çocuklara Özel Akıllı Saat

dokiWatch: Çocuklara Özel Akıllı Saat

5 sene önce Merve paylaştı