Uçan Kaykay ile Dünya Rekoru Kırıldı

Zapata Racing firması tarafından hazırlanmış olan ve üzerinde yer alan jet motorları ile havalanmanızı sağlayan Flyboard Air adlı uçan kaykay ile yepyeni bir dünya rekoru kırıldı.

ucankaykay

Geçtiğimiz ay görüntüleri ortaya çıkmış olan uçan kaykay ilk görüşte büyük bir kitle tarafından sahte olarak adlandırılmıştı. Ancak Franky Zapata tarafından geliştirilmiş olan Flyboard Air isimli araç deneme uçuşları ile sınırlı kalmadı ve yeni bir dünya rekoruna imza atarak tarih yazdı.

Flyboard Aile kırılmış olan rekor, geçtiğimiz sene Catalin Alexandru Duru tarafından çok daha büyük bir cihaz ile yapılan uçuştan yaklaşık 10 kat daha fazla mesafenin kat edilmesi ile birlikte 2252 metre olarak Guinness yetkilileri tarafından seçildi.

ucan-kaykay

Sahip olduğu jet motorları ile uçuş deneyimini üst seviyeye çıkardığı söylenen Flyboard Air adlı uçan kaykay, 3 kilometre uzaklığa kadar havalanabiliyor ve saatte 150 kilometre gibi bir hıza ulaşabiliyor. dört adet 250 beygir gücündeki RC jet motorunun yer aldığı ürünün yapımı ise yaklaşık olarak 4 sene sürmüş.

Şu an için ürünün kullanıma açılması adına hükümet ile görüşmeler devam ettiğini belirtmiş olan Franky Zapata yetkilileri, bu hoverboard ile en az 50 saatlik bir deneyimi olmayanların cihazı su üstünde kullanmalarına kesinlikle izin vermediklerini de özellikle vurguluyor.

Uçan kaykay ile kırılan bu dünya rekoru elbette kısa sürede büyük dikkat çekti. Bakalım ilerleyen günlerde bu hususta ilerlemeler yaşanacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.