dokiWatch: Çocuklara Özel Akıllı Saat

GPS ve videolu arama gibi birçok özellik barındırıyor olan akıllı saat dokiWatch, Kickstarter üzerinden bağışları kabul ediyor.

dokiWatch-Smartwatch-dfvdf

Şüphesiz ki teknoloji çağında yaşıyor olmamız çocukların da teknoloji ile iç içe büyümesine sebep oluyor. Artık küçücük çocukların elinde akıllı elektronik cihazları görmek insanları şaşırtmıyor. dokiWatch’ın ise yetişkinlere değil çocuklara yönelik olarak üretilmesi elbette onlar için büyük bir müjde oluyor.

6 ila 12 yaş aralığındaki çocuklar için ideal bir ürün olarak gösterilen bu akıllı saat, dünyanın en gelişmiş akıllı saati olarak tanıtılmış durumda. Ayrıca cihazın yer bulucu ve telefon olarak da işlev görebilmesi aileler için sevindirici bir haber. 3G desteği sayesinde cihaz üzerinden çocuklar sesli görüşme, videolu görüşme ve mesajlaşma özelliklerini kullanabiliyor.

dokiwatch-44454

Elbette bu akıllı saat en çok yer bulucu özelliği ile dikkat çekiyor. GPS desteği ile konumu saptayabilen cihaz sayesinde aileler çocuklarının nerede olduğunu saniyeler içerisinde akıllı telefonları üzerinden görebiliyor. Bunun yanı sıra elektronik evcik hayvan olan dokiPet ile eğlenceli bir sağlık uygulamasına sahip olmak mümkün. Bu uygulama ile çocukların spor yapmasına destek olunabiliyor.

Bu akıllı saatte güvenliğin en üst düzeyde olması planlanmış ve bir de acil SOS modu eklenmiş. Saatin yanında yer alan SOS butonu ile 3 saniye içerisinde acil moda giriş yapılıyor ve saatin kişi listesindeki herkese haber gidiyor. Bu durumda 60 saniyelik bir ses kaydı yapılıyor ve kayıtta çocuğun sesi ile arka plandaki ses yer alıyor. Acil yardım çağrısı bitene kadar da çocuğun yeri her bir dakikada bir yine kişilere iletiliyor.

Doki_Watch_0vvvf004165_

1 GHz çift çekirdekli işlemci, 1,22 inç boyutunda ekran, 4 GB Ram, 600 mAH batarya ve 2 MP kameraya sahip olan dokiWatch, ayrıca ses komutları, parmak izi okuyucu, LED el feneri ve müzik çalar gibi özellikleri de barındırıyor.

Çocuklarının güvenliğini kontrol altında tutmak isteyen anne babalar için mükemmel bir çözüm olan bu dünyanın en gelişmiş akıllı saati, Kickstarter’da 20 bin dolar gibi bir hedefe sahip. Ancak şimdiden 72 bin dolarlık bir bağış toplanmış duruma. Ürünü almak içi yapılması gereken minimum bağış ise 99 dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.