Üçüncü Apple Store Mağazası Geliyor!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple, ülkemizde üçüncü mağazasını açma planları içerisinde. Türkiye’nin üçüncü Apple Store mağazası tahmin edileceği üzere İstanbul şehrinde açılacak.

apple_store2-f9f9kv

Apple’ın geçtiğimiz günlerde eleman arayışı ile gündeme gelmişti. Bu elemanlar ülkemizde açılacak olan üçüncü Apple Store mağazası için aranıyordu. Elbette böylece birçok söylenti de baş gösterdi ve bu söylentiler arasında yeni Apple Store’un konumu da yer aldı. Yeni mağaza Emaar Square AVM içerisinde işlev gösterecek.

MacReports sitesi üzerinden yapılmış olan habere göre Apple bu üçüncü mağazayı 2016 yılı içerisinde açacak. İstanbul’un Çamlıca ilçesinde açılacak olacak üçüncü Apple Store Emaar Square AVM içerisinde yer alacak.

apple-store-d9dd

Emaar Square isimli bu yeni AVM hem açık hem de kapalı alanlardan oluşacak. Bu alışveriş merkezinde içlerinde Apple Store da olmak üzere toplamda 491 adet mağaza yer alacak. Üstelik Emaar Square AVM İstanbul Anadolu yakasının en büyük sinema salonu ile dünyanın en büyük akvaryumuna ev sahipliği de yapacak.

Hatırlanacağı üzere ülkemizde açılan ilk Apple Store mağazası 2014 yılının nisan ayında Zorlu Center’da, ikinci Apple Store ise 2014 yılının ekim ayında Akasya Alışveriş Merkezi’inde hizmet vermeye başlamıştı. Açılacak olan üçüncü mağaza ise diğer iki mağazanın yükünü ciddi oranda hafifletecek gibi görünüyor. Şu an için üçüncü Apple Store’un tasarımı hakkında bir bilgi yok. Ancak tahminler Akasya AVM’de yer alan Apple Store ile büyük benzerlik göstereceği yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.