Xiaomi’nin Türkiye’deki Fabrikasının Açılış Tarihi Netleşti

Teknoloji devlerinden Xiaomi, Türkiye’de akıllı telefon üretimi gerçekleştireceği fabrikasının açılışı ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Yılda 5 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak fabrikanın açılışı 29 Mart’ta gerçekleşecek.

Akıllı telefon sektörünün en popüler markalarından birisi olan Xiaomi, Oppo’dan sonra Türkiye’de akıllı telefon yatırımı yapan ikinci şirket oldu. Teknoloji devi, yıllık 5 milyon üretim kapasitesine sahip fabrikasını Salcomp’un İstanbul Avcılar’da bulunan fabrikasında üretim gerçekleştirecek. Kurulacak fabrika ile 2 bin istihdam sağlaması bekleniyor.

Xiaomi, resmi işlemlerinin ardından fabrikanın açılışıyla ilgili yeni gelişmeleri aktardır. Xiaomi Türkiye ekibinin yaptığı açıklamada Salcomp-Xiaomi iş birliği ile inşa edilen fabrikanın açılışı 29 Mart Pazartesi günü gerçekleşecek. Paylaşılan bilgilere göre Xiaomi Global Başkanı Shou Zi Chew ile Salcomp Avrupa Direktörü David Chang de fabrikanın açılışında yer alacak isimlerden.

Xiaomi açılışı ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp’un, 2000 kişiye istihdam sağlayarak yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikasının açılışı 29 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecektir.”

Xiaomi-Salcomp iş birliği ile açılan fabrikanın fotoğrafı.

Xiaomi, İstanbul’daki fabrikasında test üretimine geçtiğimiz hafta itibarıyla başlamıştı. Test üretimine başlayan Xiaomi fabrikasına ziyarette bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Global teknoloji devlerinin ülkemize yatırımları devam ediyor! Xiaomi, küresel tedarikçi Salcomp ile Türkiye’de kurduğu fabrikasında test üretimine başladı. Hoş geldin Xiaomi!” ifadelerini kullanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.