OPPO, Türkiye’de Test Üretimine Başladı

Çinli telefon üreticisi OPPO’nun Gebze’deki üretim tesisini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, markanın Türkiye’de test üretimine başladığını duyurdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamada Çinli OPPO’nun çalışmaları devam eden üretim tesisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Global markaların ülkemize olan ilgisi her geçen gün artıyor” ifadelerini kullanan Bakan Varank, “Akıllı telefon üreticisi OPPO, CKD sistemiyle kurduğu Türkiye’deki fabrikasında deneme üretimine başladı” açıklamasıyla birlikte akıllı telefon devine “Hoş geldin” mesajı yayınladı.

Aralık 2020’de Türkiye’ye yatırımda bulunacağını açıklayan OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, söz konusu yatırımlarıyla ilgili “Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ile olumlu görüşmeler yaptıktan sonra yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

OPPO, Türkiye’de üretimini yapacağı modellerin hem Türkiye pazarına hem de tüm dünya pazarlarına satışını yapacak. Türkiye’de üretim yapmasının fiyatlara etkisi olacağını düşünüyoruz. İnsanlarımızın da yeni markalara karşı olan ön yargısını yıkacağını düşünüyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.