iPhone 7 Özellikleri Hakkında Merak Edilenler

Dur durak bilmeden piyasadaki kalitesi ile ilgi gören Apple’ın merakla beklenen yeni modeli iPhone 7 özellikleri belli oldu! Teknolojinin en küçük detaylarından faydalanılarak tasarlanan iPhone 7 yine hem sıra dışı özellikleri sayesinde kullanışlılığı hem de güzel tasarımıyla ilerleyen aylarda piyasaya sürülecek.
Şuan için tanıtılması beklenen iPhone 7 özellikleri hakkında piyasaya sızan birçok bilgi olmuştu. Birçok iddia ile gündeme gelen iPhone 7 modeli hakkında ne zaman piyasaya gireceği, fiyatının ne kadar olacağı, hangi yeni özellikler ile donatılacağı daha da merak edilmeye başlandı. Şu ana kadar alınan bilgilere göre, iPhone 7’nin sahip olması en muhtemel teknik özellikleri hakkında birçok heyecanlandırıcı haber mevcut.

Apple’ın vazgeçmediği ve her iPhone tanıtımında olduğu gibi iPhone 7’nin tanıtım zamanı yine Eylül olacak. Tanıtımının ardından yaklaşık 2 ay sonra ise satışa başlayacağı bilinmekte. iPhone 7 özellikleri, Apple’ın üzerinde çalıştığı iOS 10 ya da yeni tanıtacağı iOS X işletim sistemi ile aynı zamanda tanıtılacak. Şu ana kadar iPhone 7 fiyatı hakkında yapılan tahminler ise en düşük 749 Dolar, iPhone 7 Plus için ise 849 Dolar olacağı şeklinde. Bu fiyatların şekillenmesinde hafıza büyüklüğü de etkili olacak. Eğer iPhone 7’ler için 64 GB depolama hafızasına sahip olursa, fiyat da dolayısıyla yükselecek.
iphone7iPhone 7 de tıpkı iPhone 6 serisinde olduğu gibi iki farklı ekran boyutu ile piyasada yer alacak. iPhone 7’nin ekran büyüklüğü 4.7 inç ve iPhone 7 Plus’ın ekran büyüklüğü 5.5 inç olacak. Ne yazık ki bu ekranların çözünürlükleri hakkında bir bilgi mevcut değil. Ancak iPhone 7’den beklenen Full HD ekrana sahip olması. iPhone 7’nin üç çekirdekli A10 yonga seti ya da çift çekirdeğe, grafik biriminin PowerVR 8 grafik birimine ve 2 GB RAM’e sahip olacağı sızdırılan bilgiler arasında.
iPhone 7iPhone 7 kamerası hakkındaki en yaygın söylentiler ise çift kameralı olacağı şeklinde. Henüz bu konuda da kesin bir bilgi mevcut değil ancak, Megapiksel açısından farklılık olmayacağı beklenmekte. Arka kameranın 12 Megapiksel, ön kameranın da 5 Megapiksel olarak kalacağı ancak diyafram değeri ya da piksel yoğunluğu gibi özelliklerinde geliştirmeler yapılacağı söylenmekte. Video çekimlerinde se 30 FPS hıza 4K çözünürlüğü destekleyen özelliğe sahip olacağı bilinmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.