Ülkemizde Ücretsiz İnternet Dönemi Başlıyor!

Geçtiğimiz yıl içerisinde planlaması gerçekleşmiş olan ücretsiz internet hizmeti, gelecek hafta kullanılmaya başlayacak. İşte bu mükemmel hizmet hakkındaki tüm detaylar!

bedava-internet

Geçtiğimiz yıl içerisinde Başbakan Ahmet Davutoğlu internet kullanımı hususunda birçok açıklama yapmıştı ve 2016 yılının ilk aylarından itibaren hem gençlere hem de fakir ailelere ücretsiz internet hizmeti verileceğini dile getirmişti. Ancak konu hakkında uzun süredir herhangi bir açıklama yapılmamıştı ve artık insanlar da bu haberden ümitlerini kesmişti. Bu sessizliği bozan kişi ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu.

Bakan yaptığı açıklamalarda özellikle okullarda eğitim gören öğrencilere tablet dağıtmak istediklerini, böylece çocukların internetten faydalanma oranını artırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Birçok öğrencinin evinde internet olmaması nedeni ile internet kafelere yöneldiğini söyleyen bakan, bu duruma bir son vermek istediklerinin de üstünü çizdi.

tabler-okul

İnternet kafelerde çocukların birçok tehdit ve tehlike ile karşı karşıya kaldığına değinen bakan ruhsatlı internet kafeleri bu açıklamaların dışında tuttuğunu da sözlerini ekledi. Ancak elbette ebeveynlerin çocuklarının ruhsatlı bir kafeye gidip gitmediklerini kontrol etmeleri epey zor olacaktır. Bu nedenle ücretsiz internet hizmetinin kullanılabilir hale gelmesi birçok anne babayı sevindirecek.

Geçtiğimiz yıl yapmış olduğu açıklamalarda Başbakan Ahmet Davutoğlu gençlerin kayıt olduktan sonra kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ücretsiz internet kullanabileceklerini söylemişti. Ancak şu an için sunulacak olan internet hizmeti ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmış değil.

ücretsiz-internet

Bu hususta sessizliği bozmuş olan isim yani Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, fakir ailelerin tespit edilmeye başlandığını söyledi.  Ayrıca tüm hazırlıkların da tamamlandığını belirten bakan, gelecek hafta internetin tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabileceğini açıklamalarına ekledi.

Bedava internet şüphesiz ki birçok ailenin ve çocuğun yüzünü güldüren bir haber oldu ancak bu projenin ne kadar başarılı olacağı ya da kullanım alanının ne kadar geniş olacağı hakkında bir tahmin yürütmek pek de kolay değil. Elbette önümüzdeki hafta bu konuda çok daha doğru bilgiler edinebileceğiz ancak şimdiden projenin gidişatı büyük bir merak konusu. Hepimiz önümüzdeki hatayı sabırsız bir şekilde bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.