Samsung Pay Yakında Kullanılmaya Başlayacak

Yeni nesil teknoloji öncülerinden biri olan Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri ile kendi mobil ödeme sistemini kullanıma sunacak. Apple Pay ile büyük bir rekabet içine gireceği bilinen Samsung Pay uygulamasının kullanıma başlayacağı tarih ise merak konusu oldu.

samsung-pay

Manyetik güvenli aktarım (MST) teknolojisiyle geliştirilen ve NFC üzerinden çalışan Samsung’un mobil ödeme sistemi, uyumlu cihazlar ve uyumlu noktalarda kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak. MasterCard ve Visa onayları şimdiden hazır olan bu yeni ödeme sistemi, daha birçok büyük banka ile de anlaşma sürecinde. Samsung Pay sisteminin merakla beklenmesinin sebeplerinden biri de KNOX koruması ile üst düzey güvenlik garantisi sunuyor olması çünkü bu hükümet düzeyinde güvenlik anlamına gelmekte. Son çalışmalara göre Samsung Pay için uygun ödeme noktalarının sayısı 30 milyona ulaşmış durumda.

Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulacak olan Samsung Pay, Güney Kore ve ABD’de ilk kez işleyecek. Yılın ortalarına doğru da Avrupa’ya açılacak. Kullanıcılara güvenlik ve kolaylık sağlaması nedeniyle oldukça beğenilen mobil ödeme sistemleri, Apple Pay ve Android Pay için de aktif ve beğenilerek kullanımı sürmekte. Samsung’un çıkaracağı bu yeni mobil ödeme sistemi de bu iki rakibe de meydan okuyacak güçte gelecek. Şuan için diğer rakiplerine göre çok daha kısıtlı bölgelerde kullanıma sunulan Samsung2un kendi mobil ödeme sistemi, daha fazla vakit kaybetmeden dünyaya açılmayı amacında.

samsung pay2

Samsung, yaptığı son açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve Samsung Pay çıkış tarihi İspanya’nın Barcelona şehrinde yapılacak olan MWC 2016 kapsamında, 21 Şubat’ta kullanıcılara açıklanacak. Samsung’un bu yeni mobil ödeme sistemi, Brezilya, Avusturalya, Singapur ve Çin gibi ülkelerde test aşamasındaydı. 21 Şubat’ta Avrupa’da ne zaman kullanıma sunulacağı açıklanacağı bilinmekte ancak, Türkiye’de kullanıma açılması hakkında herhangi kesin bir bilgi yok.

Samsung Pay mobil ödeme sistemi, parmak izi sensörü ile çalışıyor ve yüksek güvenlik sebeplerinden birisi de bu. Kullanıcıların beklentisi Samsung’un yeni çıkan akıllı telefon modelleri için bu ödeme sistemiyle uyumlu olması şeklinde. 21 Şubat’ta MWC 2016 kapsamında aynı zamanda Galaxy S7 ve S7 Edge’in tanıtımı yapılacak. Yeni çıkacak bu iki üründe mobil ödeme sistemi de çok büyük ihtimalle yer alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.